Marco Line

Nazwa: Marco Line Państwo:
Polska
Miasto: Bełchatów Ulica: Mielczarskiego 11 Kod pocztowy: 97-400
MASTERCARD MAESTRO VISA_ELECTRON VISA DOTPAY

Przelew na rachunek bankowy


Płatność gotówką

Opis

Firma i marka „Marco” powstała w Bełchatowie w 1991 roku.

Przez wszystkie te lata zdobywaliśmy doświadczenia w branży budowlanej i wyposażenia wnętrz zarówno w kraju jak i za granicą powołując do życia firmę Marco Plus (www.marcoplus.euroadres.pl) i firmę Marco Styl.

Kilkuletnia działalność w krajach skandynawskich zaowocowała powstaniem w Polsce firmy Marco Line, która specjalizuje się w nowoczesnym, ekologicznym i energooszczędnym budownictwem w technologii szkieletowej z drewna i materiałów drewnopochodnych

Przez wszystkie te lata zrealizowaliśmy setki zleceń. Zawsze podchodzimy do każdego projektu  w sposób indywidualny mając na względzie wszystkie pragnienia, potrzeby i możliwości naszych klientów zachowując przy tym wysoką jakość i europejski standardy świadczonych usług.

Mając na względzie powyższy fakt firma Marco Line posiada w swojej ofercie (zakładka OFERTA) szerokie spektrum możliwości technicznych związanych z budową domów / budynków w technologii z drewna i technologii szkieletu z drewna i materiałów drewnopochodnych oraz drewnianych wysokoprzetworzonych EWP (zakładka TECHNOLOGIA)

Dzięki tak szerokiej ofercie inwestor będzie miał sposobność podjęcia własnych decyzji związanych z wyborem odpowiednich dla siebie rozwiązań dopasowanych do własnych indywidualnych preferencji.

Należy zwrócić szczególną uwagę iż w przypadku budowy domów w technologii z drewna i materiałów drewnopochodnych niezmiernie ważny jest consulting techniczny i inwestycyjny oraz wybór odpowiedniego projektu

Na wstępnym etapie firma Marco Line kładzie nacisk na funkcjonalność przyszłego domu jak i na rodzaj wybranych rozwiązań technicznych oraz jakość przeznaczonych do budowy materiałów. Dlatego konieczna i niezbędna jest partnerska współpraca z inwestorem na każdym etapie inwestycji.

Do projektowania i budowy domu podchodzimy całościowo i systemowo tak aby poszczególne elementy wchodzące w skład systemu były ze sobą kompatybilne i komplementarne

Działając w przeświadczeniu że jakość i wartość produktu (np. domu) zależy od jego składników – rodzaj użytych materiałów, profesjonalnie i fachowo wykonana usługa powinna być właściwa o wysokim standardzie. Aby zatem wykonać dom w sposób należyty z odpowiedna starannością i dokładnością potrzebna jest również wysoka kultura techniczna, odpowiedni czas realizacji i cierpliwość zarówno po stronie wykonawcy jak i inwestora.

Mając na względzie przedstawione powyżej czynniki mamy nadzieję że do realizacji własnych marzeń wybiorą Państwo firmę Marco Line.

TECHNOLOGIA

Dlaczego technologia z drewna

Drewno dzięki swoim wyjątkowym i doskonałym właściwością od wielu wieków wykorzystywane jest do budowy domów i elementów małej architektury. Stanowi ono jednak coś więcej niż budulec.

To materiał z duszą …!!!

– piękny, naturalny, przyjazny w dotyku, trwały, ekologiczny

Drewno charakteryzuje się bardzo wysoką zdolnością do akumulacji ciepła, dużą gęstością oraz zdolnością do tymczasowego magazynowania nadmiaru wilgoci.

Drewno oraz drewno wysoko przetworzone EWP cechuje znacznie wyższa (lepsza) pojemność C (zdolność pobierania i akumulowania ciepła pochodzącego z otoczenia oraz niższą (lepszą) dyfuzyjnością ciepła ( reakcja materiału na zmiany temperatury) niż inne konwencjonalne materiały izolacyjne i budowlane.

Dlatego budując z drewna i drewna wysoko przetworzonego uzyskujemy zdecydowanie lepszy komfort cieplny budynku niż w budynkach wykonanych inną technologią.

Systemy budowy w technologii z drewna i w technologii szkieletu drewnianego od setek lat funkcjonują i sprawdzają się w ekstremalnych warunkach klimatycznych i pogodowych jakie występują w Finlandii, Norwegii, Szwecji, Kanady, USA, Australii, Nowej Zelandii i Austrii.

Dzięki nowoczesnym rozwiązania projektowym, technicznym i technologicznym od kilkunastu lat na całym świecie a w szczególności w krajach Europy zachodniej (np. Niemcy, Francja)zauważalny jest znaczny wzrost zainteresowania inwestorów technologiami budowy z drewna. Stale rosnące wymagania dotyczące warunków jakie powinno spełniać budownictwo energooszczędne sprawiło iż wielu inwestorów decyduje się na przyjazne, ciepłe, energooszczędne i ekologiczne budownictwo z drewna. Innowacyjne materiały konstrukcyjne, izolacyjne i wykończeniowe z drewna, materiałów drewnopochodnych i wysoko przetworzonych EWP sprawiają iż budownictwo takie staje się coraz bardziej dostępne i konkurencyjne pod względem cenowym, bezpieczne i trwałe.

Dbałość o szczegóły podczas całego procesu tworzenia – projektowania nieruchomości i na każdym etapie jego budowy sprawia że technologia pozwala realizować wyjątkowo ambitne projekty pod względem technicznym i estetycznym.

Budownictwo z drewna

 1. Rybacka chata Wyspy Owcze rok budowy ok 1100
 2. Kościół Urnes w Norwegii rok budowy 1130
 3. Kościół w Kościerzynie polska rok budowy XIV w
 4. Radiostacja w Gliwicach 111 m rok budowy 1935

 

 1. Wieżowiec w Vancouver 18 pięter 53 metrów (2017 rok)
 2. Wieżowiec w Sztokholmie 34 piętra (2023 rok)
 3. Wieżowiec w Vancouver 43 pietra (w trakcie przygotowania)
 4. Wieżowiec w Londynie 300 metrów (w trakcie przygotowania)

Technologia w Marco Line

Do budowy domów / budynków z drewna oraz w konstrukcji szkieletu drewnianego stosujemy drewno konstrukcyjne tylko i wyłącznie certyfikowane polskich producentów oraz importowane ze Szwecji, Finlandii, Niemiec, Austrii C-24, C-27, C-30 oraz drewno KVH, BSH i LVL suszone komorowo (jako dostępna opcja) o wilgotności 12-19%(+/-2%). W uzasadnionych przypadkach lub na indywidualne zlecenie inwestora drewno może być impregnowane.

Stosujemy również belki dwuteowe i belki dwuteowe LVL firmy STEICO (zakładka OFERTA „STEICO”)

Ze względu na możliwość zastosowania szerokiej gamy rozwiązań konstrukcyjnych możemy uzyskać doskonałe parametry budynku (ścian, dachu, przegród, stropów, podłogi na gruncie) w zakresie izolacyjności cieplnej w zakresie od 0,10 do 0,20 W (mK). W połączeniu z odpowiednimi technikami grzewczymi i wentylacyjnymi wraz z zastosowaniem nowoczesnych materiałów  możemy wykonać domy / budynki energooszczędne o bardzo wysokich standardach zgodnych z normą NF-40 i NF-15.

W firmie Marco Line zwracamy szczególną uwagę na fakt iż systemy budowy domów z drewna i materiałów drewnopochodnych wymaga wyjątkowo dużej dokładności i kultury technicznej popartej bardzo dobrą znajomością dotyczącą wymagań techniczno-montażowych. Dlatego aby sprostać stawianym nam wymaganiom współpracujemy z wieloma firmami w Polsce a w swojej ofercie posiadamy nowoczesne i nowatorskie rozwiązania w zakresie izolacji, wentylacji, ogrzewania, pozyskiwania energii. Więcej informacji w zakładce „OFERTA”

 

BIURA ARCHITEKTONICZNE I PROJEKTY DOMÓW

Przydatne linki

https://www.youtube.com/watch?v=83N-sHanFX0

https://www.youtube.com/watch?v=AA9K_LcDT4U&list=PLF4774ACBA30454A8

https://www.youtube.com/user/projektyZ500

https://www.youtube.com/watch?v=ZMOuDjPcW8o&list=PL46RhpoJJX86pARocbT_um_AQs
NpDzj1D

https://www.youtube.com/watch?v=Ak0PkXUrwf0

http://www.dom-projekt.pl/

http://dobry-dom.pl/

KONTAKT

ZAPRASZAM DO KONTAKTU

Mariusz Kropidłowski – właściciel firmy


Biuro handlowe
97-400 Bełchatów
ul. Mielczarskiego 11
tel. 730 784 822
mail:mariusz@marcoline.com.pl

  Nie znaleziono wyników.
  Nie znaleziono wyników.