Gabinety Szansa - prywatny psychiatra Kraków

Nazwa: Gabinety Szansa - prywatny psychiatra Kraków Państwo:
Polska
Województwo: Małopolskie Miasto: Kraków Ulica: Kielecka 28/3
Telefon: 508218326 Email: szansa@zennobiznes.pl Strona WWW: gabinetyszansa.pl

Opis

Krakowski zespół gabinetów psychiatryczno-psychologicznych "Szansa" świadczy szeroki porad i procedur z obszaru psychoterapii, psychiatrii i psychologii. 
W obszarze konsultacji psychiatrycznych pomoc dotyczy nie tylko terapii chorób psychicznych, lecz także zaburzeń snu i nastroju, lęków i dolegliwości psychosomatycznych. Konsultacje często łączą się z leczeniem farmakologicznym przy użyciu środków psychotropowych, działających na centralny układ nerwowy. Za sprawą postępu medycyny nowoczesne psychotropy stały się dużo bardziej bezpieczne niż dawniejsze medykamenty. Rozważna terapia zedcydowanie zmniejsza ryzyko uzależnienia i niepożądanych efektów ubocznych. 
Konsultacje psychologiczne dla dzieci i dorosłych pomagają rozwiązanie dolegliwości pozbawionych podstaw somatycznych. Dla dorosłych pomoc dotyczy m.in. sytuacji chronicznego złego 
samopoczucia, lęków i niepokojów, bezsenności, kłopotów z pamięcią i koncentracją. Z kolei konsultacje dla dzieci służą ustaleniu powodów ich dysfunkcji i problemów. W ich skład wchodzą rozmowy z rodzicem nt. sytuacji dziecka oraz obserwacji dziecka i standardowych technik badawczych takich jak techniki projekcyjne i kwestionariusze. 
Zakres usług obejmuje również psychoterapię indywidualną. Terapia nie dotyczy jedynie doradztwa jak żyć i co robić, ale umożliwia spojrzenie w przyczyny własnego zachowania i swoich motywacji. Terapia ułatwia zrozumienie samego siebie i systematyczną zmianę swoich wzorców postępowania i decyzji.
Terapia par i rodzin nierzadko dotyczy kryzysu w związku i daje nowe spojrzenie na relacje. Wspiera ona również wymianę myśli pomiędzy partnerami i motywuje do pracy nad związkiem. Terapia rodziny uwzględnia całą rodzinę, którzy tworzą wspólny system. Takie podejście dostarcza kompleksowy obraz sytuacji rodzinnej i lepszą terapię.
Badania neuropsychologiczne służą głównie weryfikację stanu osób zmagających się z pogarszającą się pamięć i mających pogarszającą się wydolność intelektualną. Prowadzony jest wywiad z Pacjentem, a dodatkowo neuropsycholog bada wyniki dotychczasowych badań i analiz, aby ustalić optymalne rozwiązania.
Oferta gabinetu "Szansa" obejmuje także pomoc kryzysową, pomoc psychodermatologiczną i psychoonkologiczną. Szczegółowe wiadomości o prowadzonych terapiach i procedurach znajdują się pod adresem http://gabinetyszansa.pl 

- prywatny psychiatra Kraków
- psychiatra Kraków prywatnie
- psychiatra prywatnie w Krakowie

    Nie znaleziono wyników.
    Nie znaleziono wyników.
    Nie znaleziono wyników.