Manufaktura polsko-ghanijska

Nazwa: Manufaktura polsko-ghanijska Forma prawna: Jednoosobowa działalność gospodarcza Państwo:
Polska
NIP: 6851979814    Sprawdź rejestry  CEIDG   
Województwo: Podkarpacie Miasto: Jasło Ulica: Szajnochy 25 Kod pocztowy: 38-200

Opis

Wszystko zaczęło się od miłości – Polaka i Ghanijki – pasjonatów podróży i zdrowego stylu życia. Od samego początku wiedzieliśmy, że nadajemy na tych samych falach – uwielbiamy zdrowy tryb życia w zgodzie z naturą, a w tym tradycyjne, naturalne kosmetyki, które w kraju naszych dalekich przodków produkuje się bez chemii, a jedynie z owoców i orzechów.

Podróżując po kraju i próbując wyrobów z różnych manufaktur, z różnych targowic, w różnych wioskach, doszliśmy do wniosku, że masła shea szalenie różnią się od siebie. Mimo panującej obiegowo opinii, że masło shea to masło shea, każde z nich jest jednak inne. Kosmetyki importowane do Polski z Ghany na dużą skalę, są pozbawione dwóch elementarnych cech: jakości i świeżości.

Masło Shea, które wybraliśmy dla Państwa, przywozimy do Polski w niewielkich, ale częstych ilościach, transportem lotniczym, aby zawsze było możliwie świeże i  przyjemne w zapachu. Sprowadzamy je z zaufanej wioskowej manufaktury, która leży daleko na północy kraju na pięknej, nieskazitelnie czystej sawannie.

Masło Shea posiada odpowiednie badania laboratoryjne, które dopuszczają je do obrotu na terenie Unii Europejskiej. Posiada jasny, kremowy kolor, który jest jednoznaczny z dużą czystością i jakością produktu. W procesie konfekcjonowania nie używamy wysokiej temperatury – masło nie jest zalewane po roztopieniu.

Prywatnie stale gości ono w naszej łazience, używamy go my, nasza rodzina, przyjaciele i przyjaciele przyjaciół. Pielęgnuje naszą cerę, leczy podrażnienia, koi zmęczoną i uszkodzoną skórę. Masło definiujemy jako „organiczne”, co w naszej definicji rozumiane jest jako „tradycyjnie wytworzone, bez dodatkowego przetwarzania”.

O naszej jakości niech świadczą zadowoleni klienci. Jesteśmy dumni z tego, że w kwestii masła shea, które przywozimy nie mieliśmy jeszcze ani jednej negatywnej opinii od klientów. Od trzech lat dostarczamy masło shea, które jakością zyskuje sobie coraz szerszą rzeszę odbiorców: kobiet i mężczyzn, osób starszych i młodszych, przyszłych mam i tych, które borykają się z chorobami skórnymi swoich pociech.

Masło Earth Mother jest produktem w 100% organicznym. Co to oznacza? W naszej definicji produkt organiczny to taki, który:

 • nie był ponownie przetwarzany (poza konfekcjonowaniem),
 • jest konfekcjonowany bez użycia metod zmieniających strukturę produktu (np. rafinacja, zalewanie roztopionego surowca),
 • jest produkowany metodami tradycyjnymi, bez użycia dodatkowych substancji czy nowoczesnych maszyn.

Masło shea Earth Mother nie posiada terminu ważności. Podobnie jak miód czy syrop klonowy można go używać nawet za 10 lat. Należy tylko uważać, aby się nie roztopiło i przechowywać go bez dostępu światła (np. w łazience). Prawdziwe, organiczne masło shea nie jełczeje. Nigdy. Jak to możliwe? To dzięki kwasowi cynamonowemu, który jest naturalnym środkiem bakteriobójczym. Ważnym czynnikiem jest również fakt, że masło shea Earth Mother jest w 100% organicznym masłem bez dodatku wody czy parabenów (dodaje się ją dla zmiękczania masła).

Uważamy, że ważny jest nie tylko produkt, ale również jego konfekcjonowanie i przechowywanie. W związku z tym dokładamy szczególnej wagi przy produkcji masła shea Earth Mother:

 • Kosmetyk jest produkowany ręcznie od samego początku do końca. Dzięki temu mamy kontrolę nad każdym słoiczkiem, mogąc oferować Państwu produkt o którym możemy powiedzieć „organiczny i tradycyjny”.
 • Masło shea pochodzi z dzikich upraw, nieskażonych cywilizacją ani przemysłem. Nie istnieje już czystsza i bardziej naturalna alternatywa dla pozyskiwania produktów roślinnych.
 • Cały proces produkcji obejmuje wytworzenie kosmetyku wyłącznie z orzechów za pomocą wody. Tak jak tradycja nakazuje od tysięcy lat.
 • Produkt jest idealnym kosmetykiem dla wegetarian i wegan. Nigdy nie było potrzeby testować go na zwierzętach ani używać nienaturalnych substancji w jego produkcji.
 • Masło shea Earth Mother oferujemy tylko i wyłącznie w naczyniach neutralnych dla zdrowia – czyli w szkle lub słoiczkach ceramicznych. Mimo tego, że opakowania plastikowe i aluminiowe są dopuszczone nawet do kontaktu z żywnością, my w tej kwestii zrobiliśmy krok dalej.

Masło shea Earth Mother posiada odpowiednie badania laboratoryjne, dopuszczające je do obrotu na terenie Unii Europejskiej.

  Nie znaleziono wyników.
  Nie znaleziono wyników.
  Nie znaleziono wyników.