Implantologia

odsłony   567

Każdy zabieg jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb pacjenta, poniżej natomiast przedstawillismy ogólny schemat implantacji

Etap 1: Planowanie zabiegu

Planowanie leczenia rozpoczyna się szczegółową oceną predyspozycji pacjenta do wykonania zabiegu implantologicznego. Pod uwagę bierzemy ogólny stan zdrowia pacjenta oraz określamy stan higieny jamy ustnej, dziąseł, zębów i struktury kostnej.

W naszej klinice Neo Dentica wykonanie tomografii 3D w celu dokładnego zaplanowania zabiegu należy do standardów w procesie leczenia implantologicznego. Jako pierwsi w Polsce dysponujemy najnowszym tomografem 9300 firmy Kodak, charakteryzującym się 8 polami obrazowania o najniższej dawce promieniowania dla pacjenta !

Dzięki pełnej diagnostyce obrazowej sprawdzamy wszelkie normy wymagane do zabiegu oraz wyznaczamy bardzo dokładnie miejsce implantacji.

Tomografia zrewolucjonizowała proces przygotowania do zabiegu. Umożliwia ona bowiem analizę stanu i jakości tkanki kostnej poprzez badanie jej gęstości, jak również określenie wysokość i szerokość kości. Trójwymiarowy obraz kości żuchwy i szczęki daje gwarancję precyzyjnego zaplanowania zabiegu implantacji.

Etap 2: Zabieg implantacji

Po wykonaniu zabiegu niewielka rana zaopatrzona zostaje w szwy chirurgiczne. Wszczepianie pojedynczego implantu zazwyczaj trwa nie dłużej niż pół godziny. Jednak
w zależności od stopnia trudności zabiegu oraz ilości założonych wszczepów zabieg może ulec wydłużeniu.

Etap 3: Wgajanie implantu

Okres gojenia trwa przeciętnie od 6 do 8 tygodni. W zależności od stanu oraz jakości tkanki kostnej. Ból w tym czasie jest stosunkowo nieodczuwalny, a ryzyko wystąpienia jakichkolwiek komplikacji jest minimalne. Nacięcie w dziąśle powstałe podczas zabiegu zostaje zaszyte, a założone szwy zostają usunięte po upływie 7 do 10 dni.

Przez następne 2 miesiące w kości zachodzi tzw. proces osseointegracji, czyli zrośnięcia się wszczepionego implantu z kością. Jeśli zabieg implantacyjny połączony był z zabiegiem regeneracji kości, wówczas okres gojenia trwa dłużej.

Wykonanie ostatecznej odbudowy jest możliwe już po 2 miesiącach.

Etap 4: Pobranie wycisku

Pobranie wycisku w gabinecie stomatologicznym jest jednym z kluczowych etapów leczenia protetycznego. Umożliwia on uzyskanie wiernej kopii sytuacji klinicznej.

Na podstawie pobranego wycisku technik dobiera łącznik protetyczny i wykonuje dopasowaną, szczelną i estetyczną koronę zęba.

Etap 5: Przykręcenie łącznika oraz zamocowanie korony

Przykręcenie łącznika protetycznego wcześniej przygotowanego przez technika pozwala na zamocowanie korony protetycznej, która będzie łudząco podobna do reszty uzębienia.

Etap 6: Wizyty kontrolne u specjalisty

W trakcie całego procesu leczenia implantologicznego konieczne są regularne wizyty kontrolne

 

W klinice stomatologicznej Neo Dentica wykorzystujemy:

  • implanty do rekonstrukcji pojedynczych braków (zdjęcia)
  • implanty dla braków mnogich
  • implanty dla protez częściowych
  • implanty dla osób bez zębów

Korzyści implantów :

  • implanty pomogą zminimalizować ilość utraconej kości, która zanika w wyniku posiadanych braków zębowych, a co z kolei może doprowadzić do utraty zdrowych zębów,
  • mają długotrwałe rozwiązania protetyczne i są bardziej niezawodne od metod konwencjonalnych protetycznych
  • redukują potrzebę szlifowania sąsiednich naturalnych zębów, przywracają funkcję i estetykę naturalnego uzębienia,
  • są stabilne i zwiększają tym samym komfort psychiczny,
  • wyglądem i komfortem nie odbiegają od naturalnego uzębienia

Zapraszamy do obejrzenia szczegółowej prezentacji implantologicznej.

Implantologia