Kontrola podawania gwoździ

odsłony   595

Zastosowanie

Zadaniem systemu kontroli podawania gwoździ  jest natychmiastowe wykrycie braku gwoździ, co gwarantuje eliminację wadliwych palet.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom rynku opracowaliśmy w pełni funkcjonalny i autonomiczny system kontroli podawania gwoździ. Dzięki nowatorskiemu podejściu nasz produkt zapewnia  prostotę w montażu, minimalizację kosztów modernizacji jak i projektowania automatyki nowych maszyn. 

Prosty zarówno w implementacji jak i obsłudze system kontroli podawania gwoździ współpracuje ze sterownikiem PLC, w przypadku gdy, nie ma możliwości ingerencji w sterownik maszyny może pracować autonomicznie.

Nasz produkt znajduje zastosowanie w szerokiej gamie przemysłów gdzie występuje konieczność kontroli podawania drobnych elementów metalowych.

Zalety rozwiązania
  NASZ SYSTEM STANDARDOWE ROZWIĄZANIE
CZAS WYKONANIA INSTALACJI Minimalny (1 przewód do wszystkich czujników) Duży (indywidualne przewody do każdego czujnika)
UŻYCIE PORTÓW IO PLC Niewymagane przy pracy autonomicznej lub maksymalnie  4 porty IO Do każdego inicjatora po 1 porcie IO
 CZAS POŚWIĘCONY NA STWORZENIE APLIKACJI W PLC Niewymagane przy pracy autonomicznej lub obsługa maksymalnie  4 portów IO Obsługa tylu portów IO ile jest czujników
 KOSZTY MONTAŻU NA MASZYNIE Minimalne - niezależne od ilości czujników Duże - rosną współmiernie z liczbą czujników (koszt przewodów, złączy….)

 

W skład zestawu wchodzą

  • Inicjatory pierścieniowe - dzięki unikatowej konstrukcji nasze inicjatory mogą być łączone równolegle używając tylko jednego kabla sygnałowego. Liczba tak podłączonych inicjatorów jest nieograniczona.
  • Sterownik inicjatorów - pełni funkcję nadzoru nad inicjatorami i kontroluje liczbę dopuszczalnych braków gwoździ. Liczba dopuszczalnych braków jest konfigurowalna z poziomu sterownika i wynosi odpowiednio zero, jeden lub dwa brakujące gwoździe.
  • Przewód ze złączami do połączenia równoległego inicjatorów.
  • Sygnalizator dźwiękowy.
     

Zasada działania

Inicjatory są nałożone na węże prowadzące gwoździe. Przelatujący gwóźdź przez otwór inicjatora gasi czerwoną a zapala zieloną diodę na jego korpusie. Dzięki temu widać gdzie brakuje gwoździa. W zależności od konfiguracji dopuszczalnej liczby brakujących gwoździ i faktycznych braków wyróżniamy trzy tryby reakcji:

  • gdy wszystkie gwoździe zostaną podane (wszystkie inicjatory palą się na zielono ) ruch belki w dół spowoduje skasowanie pamięci inicjatorów ( wszystkie inicjatory zapalą się na czerwono ) i system oczekuje na następne podanie gwoździ,
  • gdy brakujących gwoździ jest tyle samo lub mniej co dopuszczalnych braków ,ruch belki w dół kasuje pamięć wszystkich inicjatorów i  dodatkowo uruchamia krótki sygnał dźwiękowy sygnalizujący problem,
  • gdy brakujących gwoździ jest więcej niż dopuszczalnych braków system nie zezwala na wbicie gwoździ i zatrzymuje pracę maszyny, pamięć inicjatorów nie jest kasowana więc widać przez które inicjatory nie wpadły gwoździe, dodatkowo uruchamia krótki sygnał dźwiękowy sygnalizujący problem.


Prosimy o kontakt w celu uzyskania szczegółowych informacji technicznych niezbędnych do zintegrowania naszego systemu z maszyną.

Kontrola podawania gwoździ