Czujka tlenku węgla Kidde 7DCO

views   1002

  0 people are watching this
Promotion price99.99 PLN
Old price131.00 PLN
Discount23.671755725191%
Delivery price17.00 PLN
Delivery min1
Delivery time (days)3 days
Currency converter Comparison courier services Exchange rate

Czujka tlenku węgla (czadu) Kidde 7DCO LCD z CNBOP

Czujnik nowej generacji wyposażony w sensor elektrochemicznym Kidde gwarantujący 10-letni okres pracy, dłuższy o ponad 40% w porównaniu z czujnikami serii 5 oraz innymi urządzeniami dostępnymi na rynku. Posiada wyświetlacz LCD pokazujący poziom stężenia tlenku węgla w zakresie od 0 do 999 PPM*. Pomiary koncentracji CO wykonywane są co sekundę.

 

Tlenek węgla to cichy zabójca!

Tlenek węgla, czad jest gazem powstającym w wyniku niepełnego spalania węgla i substancji, które w swym składzie węgiel posiadają. Jest tym groźniejszy, że nie posiada smaku, zapachu, barwy, nie szczypie w oczy i nie „dusi w gardle”. Jest nieco lżejszy od powietrza, co powoduje, że w zamkniętych pomieszczeniach gromadzi się głównie pod sufitem, przenika przez ściany i stropy. Zatrważającym jest fakt, iż aż 25% Polaków uważa, że tlenek węgla da się wyczuć,a jedynie 15% ma zamontowany czujnik tlenku węgla w domu. 
MSW i Państwowa Straż Pożarna apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas używania urządzeń grzewczych, gazowych oraz świątecznych iluminacji. W akcję "Nie dla czadu" włączył się mistrz olimpijski z Soczi – Zbigniew Bródka. Zobacz poniższy film - te kilkanaście sekund może zmienić Twoje życie.

Jak działa tlenek węgla?

Tlenek węgla ma zdolność do wyjątkowo łatwego łączenia się z hemoglobiną (powinowactwo 300 razy szybsze od tlenu), powstaje karboksyhemoglobina (CO–Hb), a przez to stanowi zagrożenie dla wszystkich organizmów, które wykorzystują hemoglobinę do transportu tlenu do tkanek. Powoduje niedotlenienie tkanek. Głównym narządem atakowanym w ostrych zatruciach tlenkiem węgla jest mózg, który najwięcej „cierpi” w wyniku długotrwałej ekspozycji, niedotlenienia, obrzęku, drobnych wynaczynień, kwasicy metabolicznej.
Dzieci, a w szczególności noworodki i niemowlęta, zatruwają się ciężej niż osoby dorosłe. Mają one bowiem znaczącą ilość hemoglobiny płodowej, która wiąże dwukrotnie więcej tlenku węgla niż zwykła hemoglobina. Ciężej zatruwają się również dorośli pracujący z dużym wysiłkiem, a nieświadomi narażenia. Za stężenie krytyczne uważa się zawartość karboksyhemoglobiny we krwi na poziomie 60-70 %. W grupie podwyższonego ryzyka znajdują się także kobiety ciężarne, osoby w podeszłym wieku, osoby z wadami serca oraz chorobami oskrzelowo-płucnymi, osoby z wadami serca oraz niewydolnością układu oddechowego.

Jak szybko czad potrafi zabić?

Przy ekspozycji na wysokie stężenia tlenku węgla, już po kilku wdechach może nastąpić zgon człowieka, bez objawów ostrzegawczych, wskutek porażenia układu oddechowego oraz ostrej niewydolności układu krążenia.

Czytaj też: Czujnik czadu uratował rodzinę w Brzesku

 

Posłuchajcie strażaka:



Przekroczenie dopuszczalnego poziomu CO sygnalizowane jest optycznie (czerwona dioda LED) oraz akustycznie (głośny, pulsacyjny alarm dźwiękowy o sile 85dB). Czujnik posiada przycisk Test / Reset umożliwiający sprawdzenie prawidłowości działania urządzenia i wyłączenie sygnalizacji alarmowej oraz przycisk po naciśnięciu, którego wyświetla się najwyższy wykryty poziom CO zapisany w pamięci czujnika. W przypadku nieprawidłowej pracy lub niskiego poziomu naładowania baterii na panelu LCD wyświetlana jest odpowiednia informacja graficzna oraz włącza się ostrzegawczy sygnał dźwiękowy. Zintegrowane zasilanie bateryjne umożliwia zamontowanie detektora w najbardziej optymalnym miejscu oraz gwarantuje ochronę także w przypadku zaniku napięcia zasilania w sieci. Urządzenie posiada certyfikaty dopuszczające do użytku w domach oraz w przyczepach kempingowych, kamperach i na łodziach. Dzięki specjalnie zaprojektowanej obudowie może być zainstalowany na ścianie lub postawiony na płaskiej powierzchni np. na szafce nocnej w pobliżu łóżka. Po 10 latach od aktywacji zasilania czujnik poinformuje o konieczności wymiany urządzenia. 

Produkt uzyskał w listopadzie 2014 roku pozytywną Opinię Techniczną CNBOP-PIB - OT-0004/2014 Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej.



Na podstawie ogólnopolskich badań konsumenckich marka KIDDE uzyskała drugi raz z rzędu głosami konsumentów I miejsce w kategorii "Czujniki czadu i dymu" w programie KONSUMENCKI LIDER JAKOŚCI 2016 uzyskując tym samym złote godło KONSUMENCKI LIDER JAKOŚCI 2016.

Czujnik tlenku węgla nowej generacji z wyświetlaczem LCD, wyposażony w sensor elektrochemicznym Kidde gwarantujący 10-letni okres pracy, dłuższy o ponad 40% w porównaniu z czujnikami serii 5 oraz innymi urządzeniami dostępnymi na rynku.

 

Co zrobić gdy czujnik wzbudzi alarm?

natychmiast zapewnić dopływ świeżego, czystego powietrza. Gdy sytuacja tego wymaga, nawet wybijając szyby w oknach
Jeśli ktoś został poszkodowany, taką osobę należy natychmiast wynieść w bezpieczne miejsce, na świeże powietrze (jeśli jest to możliwe), rozluźnić poszkodowanemu ubranie, rozpiąć pasek, guziki itp.
jeżeli osoba poszkodowana nie oddycha, ma zatrzymaną akcję serca, należy niezwłocznie przystąpić do wykonania sztucznego oddychania i masażu serca (RKO)
wezwać służby ratownicze - Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarną

Zdarzenie ze stycznia 2016 roku: "Moja mama i tata. Mamie leci coś białego z buzi, leży w wannie. Tata leży w kuchni, ranny" - mówi 10-letni chłopiec, który zadzwonił po pomoc do pogotowia ratunkowego w Kłodzku (woj. dolnośląskie). W tle słychać płacz dzieci i krzyki "mamo". To zgłoszenie, jakie dotarło po zatruciu tlenkiem węgla w jednym z mieszkań. (http://www.tvn24.pl) - co by było gdyby chłopiec nie wszczął alarmu?
Pamiętaj, czad to jedno z największych zagrożeń, które może czekać na Ciebie w domu:


Zalety czujnika

  • Technologia elektrochemiczna - jeden z najprecyzyjniejszych na świecie sensorów elektrochemicznych
  • Wyświetlacz LCD z maksymalnym wskazaniem 999PPM
  • Dłuższy o 40% okres pracy w porównaniu ze starszymi modelami (900-0233 / 900-230)
  • Głośna sygnalizacja alarmowa
  • Przycisk Test/Reset - do kontroli i obsługi urządzenia
  • Przycisk stężenia szczytowego - do odczytu najwyższego wykrytego stężenia CO zapisanego w pamięci
  • Zasilanie bateryjne zapewniające ochronę również przy zaniku napięcia zasilania
  • Możliwość montażu na ścianie lub postawienia czujnika na płaskiej powierzchni
  • Sygnalizacja uszkodzenie urządzenie i końca okresu działania
  • Sygnalizacja niskiego napięcia zasilania
  • Prosty sposób montażu i obsługi
  • Małe wymiary i waga
  • Estetyczna i wytrzymała obudowa
  • Bardzo niski koszt eksploatacji
  • 10 letnia gwarancja





Czujnik posiada certyfikat potwierdzający spełnienie wymagań polskiej normy PN-EN 50291-1:2010 dla domowych detektorów tlenku węgla oraz certyfikat PN-EN50291-2:2010 dopuszczający do użytku w pojazdach kempingowych i łodziach. Zgodność z ww. normami została potwierdzona przez niezależną jednostkę badawczą British Standard Institute (BSI).

Warunki pracy i składowania

Zakres temperatur 0°C ...+40°C: praca
-10°C ...+60°C: transport i składowanie
Wilgotność do 90% RH, bez kondensacji


Sygnalizacja

Przekroczenia dopuszczalnego stężenia CO akustyczna 85 dB i optyczna (czerwona dioda LED), wskazanie wykrytego stężenia na panelu LCD
Niskiego poziomu zasilania (rozładowania baterii) komunikatu Lo na panelu LCD, krótki sygnał dźwiękowy orazmigająca czerwona dioda LED
Nieprawidłowego działania komunikatu Err na panelu LCD, krótki sygnał dźwiękowy oraz migająca czerwona dioda LED lub ciągły alarm przy braku wskazań na wyświetlaczu
Końca okresu działania komunikatu End na panelu LCD, dwa krótkie sygnały dźwiękowe i dwa mignięcia czerwonej diody LED w ciągu 30sek.
Wskazania na panelu LCD aktualny poziomu stężenia CO w zakresie 0 - 999 PPM*
Lo - niski stan zasilania (rozładowane baterie)
Err - nieprawidłowe działanie urządzenia
End - koniec okresu działania czujnika
Przycisk Test/Reset do kontroli i obsługi urządzenia. Po naciśnięciu przycisku urządzenie przeprowadza test kontrolny, a w przypadku aktywacji alarmu umożliwia jego wyłączenie
Przycisk stężenia szczytowego Po naciśnięci przycisku wyświetlany jest najwyższy wykryty poziom CO od momentu wyzerowania pamięci detektora
Czasy aktywacji alarmu progi alarmowe zgodnie z PN-EN 50291-1:2010
30 PPM brak alarmu przed upływem 120 min.
50 PPM musi zaalarmować w ciągu 60-90 min.
100 PPM musi zaalarmować w ciągu 10-40 min.
300 PPM musi zaalarmować w ciągu 3 min

* dla stężeń w zakresie 0 - 10PPM na panelu pozostaje wskazanie „0”. 

Certyfikaty i dopuszczenia

PN-EN 50291-1:2010, certyfikat dopuszczający do użytku mieszkaniach i domach
PN-EN 50291-2:2010, certyfikat dopuszczający do użytku w przyczepach kempingowych, kamperach i łodziach
deklaracja CE

 

Parametry techniczne

Sensor elektrochemiczny sensor CO firmy KIDDE- jeden z najprecyzyjniejszych sensorów elektrochemicznych na świecie
Zasilanie DC, trzy baterie alkaliczne 1,5V typ AA (na wyposażeniu)
Sposób montażu na ścianie (śruby montażowe w zestawie) lub jak jednostka wolnostojąca
Wymiary 118mm x 70mm x 40mm
Waga z bateriami 160 g

 

 

Czujka, czujnik, detektor

 
Czujka tlenku węgla Kidde 7DCO