PLATYNOWY

DOM BEZ KOSZTÓW - ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

Firma wiarygodna e-biznesowo
Nazwa: DOM BEZ KOSZTÓW - ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII Kraj:
Polska
NIP: 5993200384    Sprawdź rejestry   
Miasto: Gorzów Wielkopolski Kod pocztowy: 66-400
MASTERCARD MAESTRO PAY_PAL VISA_ELECTRON VISA WESTERN_UNION PRZELEWY24 BITCOIN

Przelew na rachunek bankowy


Płatność gotówką

Opis

DOM BEZ KOSZTÓW - ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

 

Panele fotowoltaiczne produkują darmowy prąd z promieni słonecznych. Działają przez cały rok – nawet zimą i w pochmurne dni. Latem ogniwa słoneczne wytwarzają więcej prądu, niż właściciele instalacji mogą zużyć. Powstałe nadwyżki automatycznie trafiają do publicznej sieci energetycznej, gdzie są magazynowane. Możesz z nich skorzystać np. zimą do zasilania ogrzewania na podczerwień.

Panele fotowoltaiczne wytwarzają prąd przez cały rok

Zostań właścicielem własnej elektrowni słonecznej, czyli prosumentem. Będziesz produkować prąd na własne potrzeby. Zasilisz w energię elektryczną dom, firmę lub gospodarstwo rolne. Jedyne czego potrzebujesz, aby zacząć działać, to panele fotowoltaiczne. Przy ich pomocy można produkować prąd  w sposób najbardziej dostępny i wygodny dla każdego Kowalskiego.

Dom Bez Kosztów Chojnice | Fotowoltaika, pompy ciepła, rekuperacja - YouTube

Ogniwa fotowoltaiczne przetwarzają promienie słoneczne w prąd. Pracują od świtu do zmierzchu, czyli wówczas gdy świeci słońce. Promienie słoneczne przebijają się nawet przez gęste chmury i docierają do paneli, które od razu zamieniają je w kolejne porcje prądu.

Moduły działają też zimą. Są jednak wówczas mniej wydajne niż latem. Dzieje się tak z kilku powodów: dni są krótsze niż wiosną i latem oraz są mniej słoneczne. Zaś Słońce jest bardziej oddalone od Ziemi, niż ma to miejsce w miesiącach letnich.

Instalując panele słoneczne nie musisz obawiać się, że będziesz mógł z nich korzystać tylko od wiosny do jesieni. Latem ogniwa fotowoltaiczne wyprodukują znacznie więcej prądu, aniżeli będziesz mógł zużyć. Nadwyżki od razu trafią do publicznej sieci energetycznej, a Ty skorzystasz z nich wówczas, gdy będziesz potrzebować – np. zimą.

Wizjalokalna.pl

Magazynowanie energii elektrycznej jest bezpłatne. Za tę przysługę zakład zatrzyma dla siebie 20% z przechowanego prądu – w przypadku instalacji fotowoltaicznej o mocy do 10 kW. Jeżeli posiadasz panele słoneczne o większej mocy, wówczas magazynowanie będzie Cię kosztować utratę 30% nadwyżki.

Nie martw się jednak, że z powodu zasad magazynowania stracisz zbyt dużo z wyprodukowanej energii. Nowoczesne panele fotowoltaiczne działają tak sprawnie, że wytworzą wystarczająco prądu, aby pokryć Twoje całoroczne potrzeby.

 

Produkcja energii przez panele słoneczne

Ogniwa fotowoltaiczne produkują energię z promieni słonecznych. Wytworzony prąd przesyłają do inwertera (inaczej nazywanego falownikiem).

To niewielkie urządzenie zamienia energię stałą na zmienną. Jest to konieczne, ponieważ urządzenia elektryczne mogą korzystać wyłącznie z prądu zmiennego.

Wytwarzanie energii przez panele fotowoltaiczne jest:

  • bezpieczne,

  • tanie,

  • ekologiczne,

  • bezemisyjne,

  • nie wymaga serwisowania.

Dowiedz się więcej! – zapraszamy do kontaktu.

Bardzo tania fotowoltaika w gminie Bychawa - do końca maja 2022 roku mają  być wykonane 197 instalacje » Gmina Bychawa

Ogniwa fotowoltaiczne – jaką moc wybrać?

Aby ustalić ile prądu potrzebujesz, sprawdzimy ile obecnie zużywasz rocznie energii. Jeżeli dopiero budujesz dom, na dachu którego chcesz zamontować panele fotowoltaiczne, zapytamy Cię jakie urządzenia mają być zasilane energią z ogniw fotowoltaicznych – sprzęt AGD i RTV, bojler, oświetlenie czy ogrzewanie.

Polecamy łączenie paneli słonecznych z ogrzewaniem elektrycznym na podczerwień. To nowoczesny i zdrowy system grzewczy, do którego zasilania nie jest potrzebny piec. Nie będziesz musiał też korzystać z grzejników. Do ogrzewania budynków służą wyłącznie cienkie folie grzewcze marki Red Snake, zamontowane pod powierzchnią podłogi lub sufitu.

Żeby oszacować moc instalacji fotowoltaicznej, konieczną do produkcji prądu na potrzeby ogrzewania i pozostałych sprzętów, przydatne jest opracowanie charakterystyki cieplnej budynku.

Fotowoltaika dla rolników ☀️ SunSol

W budynkach wyposażonych w panele fotowoltaiczne, ogrzewanie zbudowane z folii grzewczych zasilane jest głównie energią ze słońca. Domownicy zużywają taki prąd na bieżąco oraz w razie potrzeby korzystają z nadwyżek, powstałych wiosną i latem, które magazynowali w publicznej sieci energetycznej.

Właściciele paneli fotowoltaicznych rozliczają się z zakładem energetycznym jeden lub dwa razy w roku. Służy im do tego licznik dwukierunkowy, który musi być zamontowany po zakończeniu instalacji paneli słonecznych. Jest to jedyny licznik, który mierzy nadwyżki prądu oddane do sieci oraz energię z niej pobraną.

Nasi klienci, którzy korzystają z ogniw fotowoltaicznych, zazwyczaj dostają rachunek z zakładu energetycznego jedynie raz w roku. Faktura składa się głównie z tzw. opłat stałych i opiewa na kwotę od kilkudziesięciu do około 200 złotych.

Nie jest jest to duża suma, biorąc pod uwagę, że właściciel instalacji PV używają prądu do zasilania wszystkich urządzeń w budynku – także bojlera na wodę i ogrzewania.

Fotowoltaika a pokrycie dachówką ceramiczną - Fotowoltaika Radom Heliospowe

 

Dla kogo panele fotowoltaiczne?

Fotowoltaika dla domu

Panele słoneczne zapewnią darmowy prąd dla całej rodziny i to przez cały rok. Obniż koszt instalacji, korzystając z dotacji i ulgi podatkowej.

Fotowoltaika dla firm

Właściciele firm mogą korzystać z paneli słonecznych na tych samych zasadach, co osoby prywatne. Nadwyżki energii będą magazynować w sieci.

Fotowoltaika dla rolnika

Skutecznie obniż koszty prowadzenia gospodarstwa, instalując panele fotowoltaiczne. Skorzystaj z dotacji i preferencyjnego kredytu.

 

Fotowoltaika dla domu

 

Instalacja fotowoltaiczna dla domu jednorodzinnego jest coraz bardziej standardowym rozwiązaniem. Inwestycja zwraca się w ciągu maksymalnie kilku lat, ale panele mogą produkować prąd znacznie dłużej – nawet przez pół wieku!

Nasza oferta fotowoltaiki dla domu obejmuje:

Panele fotowoltaiczne

Oferujemy wysokiej jakości ogniwa PV o mocy aż 380 W oraz wydajne inwertery i mikroinwertery.

Formalności

Opracowujemy projekt instalacji, pomagamy w uzyskaniu dotacji lub preferencyjnego kredytu.

Montaż

Zajmujemy się kompleksowym montażem fotowoltaiki na dachu i na gruncie wraz z podłączeniem do sieci i instalacją inwertera.

Poznaj cenę instalacji dla Twojego domu – zapraszamy do kontaktu!

W jaki sposób fotowoltaika grzeje wodę? | FLEXIPOWER

Fotowoltaika w domu zapewnia oszczędności

Instalacja fotowoltaiczna dla domu jednorodzinnego składa się głównie z paneli słonecznych (PV), które produkują prąd z promieni słonecznych. Ogniwa działają przez cały rok. Każdego dnia, od świtu do zmierzchu, dostarczając do domu kolejne kWh prądu.

Fotowoltaika na dachu domu działa również w pochmurne dni, ponieważ promienie słoneczne są na tyle silne, że docierają do paneli. Instalacja działa też zimą, chociaż wówczas produkuje mniej prądu niż latem. Głównie dlatego, że Słońce jest bardziej oddalone od Ziemi. A dni są krótsze i mniej słoneczne niż latem czy wiosną, gdy fotowoltaika produkuje wystarczająco prądu, aby pokryć zapotrzebowanie domowników. Mało tego! Podczas wakacji i upalnej wiosny fotowoltaika dla domu może wytwarzać nadwyżki prądu nawet każdego dnia.

Prąd z fotowoltaiki w domu znacznie wygodniej jest magazynować w publicznej sieci energetycznej. Może być tam przechowywany nawet przez 12 miesięcy.

Panele fotowoltaiczne – cena. Ile kosztuje fotowoltaika w 2023 r.? |  Oferteo.pl

Zasady rozliczania instalacji fotowoltaicznej dla domu jednorodzinnego

Montaż fotowoltaiki dla domu oznacza, że domownicy muszą zgłosić ten fakt do zakładu energetycznego. Operator w ciągu 30 dni wymieni ich stary licznik na nowy – dwukierunkowy. Urządzenie to mierzy ilość nadwyżek prądu z instalacji PV, które automatycznie trafiają do sieci. Dokładnie policzy też każdy kWh energii, którą domownicy odbiorą z sieci lub z niej kupią.

Magazynowanie nadwyżek w publicznej sieci jest bezgotówkowe. W ramach rozliczenia zakład zatrzyma z przesłanego mu prądu 20% (w przypadku PV o mocy do 10 kW) lub 30% (gdy instalacja ma większą moc).

Osoby korzystające z fotowoltaiki dla domu powinny rozliczać się z zakładem energetycznym tylko raz w roku. Nasi klienci płacą wówczas rachunek składający się głównie z tzw. opłat stałych. Co oznacza, że ich instalacja PV produkuje wystarczająco energii i nie muszą oni ponosić wysokich kosztów zakupu prądu z sieci. Taka roczna faktura opiewa zazwyczaj na kwotę w granicach od kilkudziesięciu do około 200 zł.

Pompa ciepła i fotowoltaika - współpraca pełna korzyści | KAISAI

Fotowoltaika dla domu z darmowym ogrzewaniem

Mamy grono zadowolonych Klientów, którzy zdecydowali się na montaż fotowoltaiki w domu. Ale mamy jeszcze większe grono zadowolonych klientów, którzy instalację fotowoltaiczną dla domu jednorodzinnego połączyli z nowoczesnym ogrzewaniem na podczerwień.

Jest to ogrzewanie zbudowane z cienkich, wielowarstwowych folii grzewczych (o grubości 0,45 mm) marki Red Snake. Folie zasilane są energią elektryczną i mogą być montowane pod powierzchnią podłogi lub sufitu.

W przeciwieństwie do tradycyjnego ogrzewania podłogowego folie Red Snake zaczynają ogrzewać pomieszczenie już kilka – kilkanaście minut po uruchomieniu. Jest to możliwe, ponieważ działają na zasadzie podczerwieni. Same folie nagrzewają się maksymalnie do 60 stopni Celsjusza w sufitach i do 29 – 30 stopni C w podłogach. Od razu przekazują ciepło do podłogi, sufitu, ścian, a te zaś ogrzewają powietrze w poszczególnych pomieszczeniach.

Ogrzewanie na podczerwień jest jedną z najzdrowszych form zapewnienia ciepła w budynku. Do jego użytkowanie nie jest potrzebny piec, który mógłby emitować do środowiska niebezpieczne związki. Możesz też zapomnieć o kaloryferach, w których zawsze gromadzi się dużo kurzu.

Żywotność paneli fotowoltaicznych - wszystko co musisz wiedzieć - ☀️ Sun  Home

Ogrzewanie na podczerwień używane jest w gabinetach fizykoterapeutycznych, salonach kosmetycznych oraz SPA.

Może pomyślałeś, że montaż ogrzewania na podczerwień w suficie nie ma sensu? Bo przecież ciepłe powietrze zawsze ulatuje do góry. Jesteś w błędzie! W budynkach ogrzewanych przy pomocy produktów marki Red Snake powietrze ma w każdym miejscu taką samą temperaturę. Jest to możliwe, ponieważ folie są montowane równomiernie.

Korzyści z połączenia ogrzewania na podczerwień i fotowoltaiki dla domu:

  • DARMOWE OGRZEWANIE SŁONECZNE – latem instalacja fotowoltaiczna produkuje nadwyżki prądu, które magazynujesz w publicznej sieci energetycznej. Korzystasz z nich zimą m.in. do zasilania folii grzewczych.

  • Bezpłatny prąd i tanie ogrzewanie – sądzisz, że montaż ogrzewania gazowego lub na pelet jest tanie? To policz wszystkie koszty i sprawdź, czy nie wydasz mniej na ogrzewanie na podczerwień wraz instalacją fotowoltaiczną dla domu. Nasi Klienci już się o tym przekonali! Stworzyli Domy bez Kosztów.

  • Wygoda – łącząc instalację PV z foliami grzewczymi możesz zapomnieć o piecu, kaloryferach, serwisach, wysokich rachunkach za prąd czy gaz oraz zakupie opału przed zimą. Ustawiasz temperaturę w domu (lub jeśli wolisz w każdym pomieszczeniu osobno) i system sam reguluje pracę ogrzewania.

  • Ekologia – jest dla Ciebie ważna? Segregujesz śmieci, nie korzystasz z jednorazówek, częściej niż samochodem jeździsz rowerem lub autobusem. Teraz możesz mieć jeszcze większy wpływ na ochronę środowiska. Ogrzewanie na podczerwień połączone z fotowoltaiką zamieni Twój dom w bezemisyjny.

  • Zdrowie – fotowoltaika dla domu produkuje czysty prąd z odnawialnych źródeł energii. Nie emituje przy tym do środowiska niebezpiecznych substancji. Nie wpływa więc na powstawanie smogu i pogorszenie stanu zdrowia Twojej rodziny. Zaś folie grzewcze działają na zasadzie podczerwieni, która jest ceniona w medycynie.

  • Niezawodność – jesteśmy pewni jakości naszej instalacji fotowoltaicznej dla domu jednorodzinnego i folii grzewczych Red Snake. Na oba produkty możesz otrzymać 25 lat gwarancji producenta. W tym czasie nie będziesz musiał wykonywać żadnych obowiązkowych i płatnych serwisów, jak ma to miejsce w przypadku wielu innych instalacji grzewczych.

 

Fotowoltaika dla firm

 

Zapomnij o wysokich rachunkach za energię elektryczną! Produkuj darmowy prąd na potrzeby swojej firmy – biura, warsztatu, zakładu wytwórczego. Nadwyżki możesz przechować w sieci energetycznej, a oszczędności zauważysz od razu!

Fotowoltaika w firmie na tych samych zasadach co w domu

Po miesiącach oczekiwania pod koniec sierpnia 2019 roku zaczęły obowiązywać nowe przepisy dotyczące fotowoltaiki dla firm. Zgodnie z nimi przedsiębiorcy stali się takimi samymi prosumentami energii odnawialnej, co właściciele instalacji fotowoltaicznych dla domów jednorodzinnych.

Prosument to ktoś, kto produkuje energię elektryczną na własne potrzeby. Dotychczas tylko posiadacze domowych instalacji PV mogli wytwarzać prąd z paneli słonecznych, a nadwyżki magazynować w publicznej sieci energetycznej. Teraz mają do tego prawo także przedsiębiorcy. Dotychczas byli oni zmuszeni korzystać z akumulatorów lub do sprzedaży nadmiaru prądu zakładowi energetycznemu, co nie zawsze było dla nich opłacalnym rozwiązaniem.

Fotowoltaika dla firm 2022 - Ferro Wings

Zasady korzystanie z fotowoltaiki w firmie – mikroinstalacja

Aby firma mogła stać się prosumentem energii odnawialnej, musi spełnić kilka warunków:

  • produkcja energii przy pomocy paneli słonecznych nie jest przeważającą  działalnością gospodarczą,

  • przedsiębiorca instaluje w firmie mikroinstalację, której panele mają łączną moc do 50 kW

  • przedsiębiorca zgłasza do zakładu energetyczne fakt montażu ogniw fotowoltaicznych,

  • fotowoltaika w firmie jest przyłączona do sieci energetycznej,

  • zakład energetyczny montuje licznik dwukierunkowy, który będzie mierzył ilość prądu oddanego i pobranego z publicznej sieci.

Podobnie jak ma to miejsce w domach z instalacją PV, wszystkie nadwyżki energii wyprodukowanej przez panele słoneczne, trafiają do zakładu energetycznego. Mogą być tam magazynowane przez maksymalnie rok. W tym czasie firma może w każdej chwili skorzystać z zapasów – np. zimą, gdy ogniwa produkują mniej energii lub w czasie zwiększonej produkcji.

Za przechowanie prądu, zakład zatrzyma 20% z przesłanej nadwyżki (w przypadku fotowoltaiki dla firm o mocy do 10 kW) lub 30% (gdy instalacja ma moc od ponad 10 do 50 kW).

Fotowoltaika dla firm — czy warto? Atum Energy

Fotowoltaika dla firm, czyli dla kogo?

Z przepisów dotyczących przedsiębiorców-prosumentów może skorzystać każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą. Ponieważ zarówno właściciel jednoosobowej działalności gospodarczej, jak i posiadacz małej czy średniej firmy musi płacić rachunki za prąd.

Koszty energii elektrycznej dla biznesu są nawet kilka razy wyższe od tych, które ponoszą gospodarstwa domowe. Z analiz ekspertów wynika, że z roku na roku ceny prądu będą rosnąć. W przypadku firm koszty energii elektrycznej mogą wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent! Co może znacząco wpłynąć nawet na płynność finansową przedsiębiorstw.

Jedynym sposobem na uniknięcie problemów jest korzystanie z własnej, małej elektrowni, czyli fotowoltaiki dla firmy.

Fotowoltaika sprawdzi się w siedzibie każdej firmy:

  • biuro rachunkowe,

  • zakład krawiecki,

  • sklep spożywczy,

  • butik z ubraniami,

  • warsztat samochodowy,

  • stolarnia,

  • salon kosmetyczny,

  • zakład fryzjerski,

  • biuro obrotu nieruchomościami,

  • biurowiec,

  • i wiele innych.

Dla firmy – Velectro

Fotowoltaika dla firm – mała instalacja o mocy ponad 50 kW

Przedsiębiorco, niech Cię nie zwiedzie nazwa. Nazwa mała instalacja odnawialnego źródła energii pojawia się w ustawie o OZE i dotyczy fotowoltaiki dla firm o łącznej mocy paneli od ponad 50 kW do 500 kW!

Dla jakiej firmy mała instalacja fotowoltaiczna?

  • galeria handlowa,

  • zakład produkcyjny,

  • magazyn,

  • rzeźnia,

  • warsztat naprawy samochodów ciężarowych,

  • zakład przetwórstwa mlecznego,

  • rybiarnia,

  • stolarnia,

  • skład materiałów budowlanych,

  • sklep wielkopowierzchniowy,

  • oraz innych średnich i dużych firm.

Korzystanie z fotowoltaiki dla firmy o większych potrzebach energetycznych, wymaga ustanowienia wpisu do rejestru wytwórców energii w małej instalacji oraz prowadzenia dokumentacji związanej z OZE.

Firmy korzystające z małych instalacji nie mogą magazynować nadwyżek wyprodukowanego prądu w publicznej sieci energetycznej. Mają jednak prawo do odsprzedaży nadmiaru energii elektrycznej. Strony powinny wcześniej ustalić cenę za każdą kWh i wpisać ją do stosownej umowy.

 

Fotowoltaika dla rolnika

 

Nowoczesne gospodarstwo rolne pochłania ogromne ilości prądu, koniecznego do zasilania budynków gospodarczych, obsługi zautomatyzowanych urządzeń oraz maszyn. A rachunki za energię rosną, niezależnie od urodzaju. Czas zaprzęgnąć słońce do pracy! Już po pierwszym roku, zauważysz zyski z inwestycji w fotowoltaikę dla rolnictwa.

Korzyści z fotowoltaiki dla rolnika

Czy na montażu instalacji fotowoltaicznej rolnik może skorzystać? Oczywiście! Panele PV produkują darmową energię słoneczną z odnawialnego źródła energii, jakim są promienie słoneczne. Działają wiosną, latem, jesienią i zimą, w dni upalne i pochmurne, od świtu do zmierzchu.

Gdy tylko słońce pojawia się na niebie, panele PV zamieniają promieniowanie w prąd! A promienie słoneczne są na tyle silne, że przebiją się nawet przez gęste chmury i dotrą do ogniw fotowoltaicznych.

Zimą panele produkują mniej energii niż w upalne, letnie dni. Dzieje się tak głównie dlatego, że Słońce jest bardziej oddalone od Ziemi. Poza tym dni są znacznie krótsze i raczej rzadko bywają słoneczne.

Ale za to od wiosny do jesieni fotowoltaika produkuje więcej energii elektrycznej niż rolnik jest w stanie zużyć. Pojawiają się znaczne nadwyżki, które gospodarz może magazynować do czasu, aż będzie ich potrzebować.

Fotowoltaika dla rolnika - instalacje dla gospodarstw rolnych - Zene

Fotowoltaika dla rolnika to:

Zyski

Obniżenie kosztów prowadzenia gospodarstwa rolnego, poprzez zmniejszenie rachunków za prąd do symbolicznych opłat.

Udana inwestycja

Pieniądze zainwestowane w instalację fotowoltaiczną zwracają się w ciągu maksymalnie lat, a rolnicy zauważają korzyści już po pierwszym roku.

Niezawodność

Bezawaryjna i niewymagająca serwisu instalacja, która będzie działać przez przynajmniej 25 lat.

Ekologia

Prąd z instalacji fotowoltaicznej to czysta energia, przy produkcji której nie są emitowane do środowiska niebezpieczne związki i substancje.

Fotowoltaika dla rolnika - przegląd dofinansowań - Rolnictwo - Newseria  Biznes

Gospodarz prosumentem, czyli dodatkowe korzyści z fotowoltaiki dla rolnika

Jak już wspomnieliśmy, w ciepłe czy gorące dni instalacja fotowoltaiczna może produkować znaczne nadwyżki prądu, których gospodarz nie jest w stanie od razu zużyć. Co z nimi zrobić? Najprostszy sposób to magazynować.

W tym celu można skorzystać z akumulatorów, albo – co jest znacznie tańsze i wygodniejsze – przechować zapasy w publicznej sieci energetycznej. Podobnie z nadmiarem energii postępują właściciele instalacji fotowoltaicznych dla domów jednorodzinnych. Od niedawna mogą to też robić właściciele firm z zamontowanymi ogniwami. Wszyscy oni traktowani są jako prosumenci, czyli producenci energii elektrycznej, którzy są jednocześnie jej odbiorcami.

Magazynowanie energii elektrycznej w publicznej sieci odbywa się bezgotówkowo. Rolnicy nie ponoszą żadnych opłat, ale muszą liczyć się z utratą części nadwyżek energii, które oddadzą do sieci. W przypadku fotowoltaiki dla rolnictwa o mocy do 10 kW stracą 20% z przechowanego prądu. Jeżeli posiadają instalację o mocy od ponad 10 do 50 kW, wówczas zakład zatrzyma 30% z przesłanej mu energii. Czy to dużo? Doświadczenia naszych klientów pokazują, że mimo strat związanych z magazynowaniem, ich instalacje fotowoltaiczne produkują na tyle dużo energii, że pokrywają prawie lub w całości roczne zapotrzebowanie na prąd.

Rolnicy, korzystający z fotowoltaiki, rozliczają się z zakładem energetycznym za prąd, który oddali do sieci oraz z niej pobrali tylko raz lub najwyżej dwa razy do roku. Zależnie od wielkości i mocy instalacji płacą roczne rachunki wynoszące często jedynie kilkadziesiąt złotych.

Instalacje fotowoltaiczne dla rolnika — na co zwrócić uwagę?

Fotowoltaika dla rolnika a ulga w podatku rolnym

Inwestycja w fotowoltaikę jest dla rolnika opłacalna z kilku powodów. Nie tylko obniży on wydatki na energię (o kilkadziesiąt procent lub prawie do zera), zadba o środowisko naturalne, ale też będzie mógł skorzystać z ulgi podatkowej.

Gospodarz może odliczyć od podatku rolnego aż 25% wydatków na fotowoltaikę. Dlaczego? Ponieważ zgodnie z przepisami zainwestował on w ekologię.

Ulga nie jest jednorazowa. Rolnik może odliczać od podatku koszty inwestycji w fotowoltaikę nawet przez 15 lat. To oznacza, że aby odzyskać 25% kwoty wydanej na panele, gospodarz przez rok, kilka lub nawet kilkanaście lat nie będą płacić podatku rolnego.

Ulga w podatku rolnym na fotowoltaikę – zasady:

  • przysługuje płatnikom podatku rolnego – osobom fizycznym, osobom prawnym, jednostkom organizacyjnym (także spółkom, nieposiadającym osobowości prawnej),

  • dla: właścicieli, posiadaczy samoistnych i użytkowników wieczystych gruntów; posiadaczy gruntów, stanowiących własność Skarbu Państwa oraz jednostek samorządu terytorialnego,

  • nie przysługuje, gdy inwestycja w PV zostało w całości lub części sfinansowana z pieniędzy publicznych (np. dotacja),

  • instalacja musi być zamontowana na terenie gminy, w której znajdują się grunty rolne gospodarza.

Rolnik może jednocześnie skorzystać z ulgi inwestycyjnej oraz odliczyć od instalacji fotowoltaicznej cały VAT, o ile jest jego płatnikiem.

Jak przez 15 lat nie płacić podatku rolnego? - Fotowoltaika dla rolnika - :  Columbus Energy

Fotowoltaika dla rolnika z Agroenergią

Program Agroenergia jest przeznaczony dla rolników, którzy chcą skorzystać ze wsparcia finansowego na montaż dużej instalacji fotowoltaicznej. Powinna mieć ona moc od 50 kWp do 1 MWp i wytworzyć przynajmniej 10 MW.

O dofinansowanie mogą starać się tylko indywidualni rolnicy, którzy planują budowę nowych instalacji PV.

Pierwszy nabór wniosków ma trwać od 8 lipca do 20 grudnia 2019 roku.

Dotacja na fotowoltaikę dla rolnika

Dofinansowanie na zakup i montaż paneli słonecznych w gospodarstwie przyznawane jest w dwóch formach – dotacja i preferencyjna pożyczka. Z 200 mln zł przeznaczonych na realizację programu urzędnicy przeznaczyli 80 mln zł na dotacje.

Warto mieć na uwadze, że tego typu dofinansowanie pokrywa maksymalnie do 40% kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 800 tys. zł.

Fotowoltaika dla rolnika z preferencyjną pożyczką

Ponad połowa pieniędzy z programu Agroenergia ma być wydana w formie preferencyjnych pożyczek. Najmniejszy tego typu kredyt może wynieść 100 tys. zł, a największy aż 2 mln zł. W przypadku tego dofinansowania może ono wynieść nawet 100% kosztów kwalifikowanych inwestycji. Gospodarze będą spłacać raty przez najwyżej 15 lat. Zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą, który chętnie odpowie na wszystkie Twoje pytania.

CERTYFIKAT FIRMA WIARYGODNA E-BIZNESOWO

Firmę DOM BEZ KOSZTÓW - ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII wyróżnia status firmy wiarygodnej e-biznesowo. To firma rzetelna, uczciwa i godna zaufania co potwierdza zespół platformy FIRMBOOK

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU :

DOM BEZ KOSZTÓW - ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

DOM BEZ KOSZTÓW - ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

66-400 Gorzów Wielkopolski

tel. 571 358 386

e-mail: nowy.gorzow@op.pl

www.firmbook.eu/fotowoltaika-montaz-instalacje-gorzow-wielkopolski

    Nie znaleziono wyników.
    Nie znaleziono wyników.
    Nie znaleziono wyników.