Czyszczenie kostki brukowej

odsłony   412

Czyszczenie kostki brukowej

W skutek eksploatacji i upływu czasu kostka brukowa traci swój kolor i estetyczny wygląd pokrywając się brudem. Czyszczenie kostki brukowej możemy podzielić na etapy:

  • - usunięcia mchu i porostów powodujących mikropęknięcia w strukturze kostki, które to wraz z opadami atmosferycznymi oddziałują na strukturę bruku (mikropęknięcia),
  • - usunięcie głębokich i silnych zabrudzeń przy pomocy biodegradalnych środków chemicznych, wykorzystując przy tym szorowarki oraz maszyny wysokociśnieniowe, dzięki temu usuniemy uciążliwe plamy z oleju samochodowego, pozostałości gumy do żucia, ślady opon itp.
  • - zaimpregnowanie materiału, dzięki temu zapobiegamy ponownemu rozrostowi mikroorganizmów, powierzchnie odporne są na wnikanie wody, oleju i innych zanieczyszczeń, co wpływa na wygląd i wydłuża okres użytkowania.

Czyścimy kostkę brukową bezpiecznymi, biodegradowalnymi środkami chemicznymi.

Jak widać dla różnego rodzaju zanieczyszczeń można wyszczególnić różne metody oraz technologie czyszczenia kostki brukowej. Ze względu na częste położenie kostki bezpośrednio w sąsiedztwie roślin oraz krzewów (m.in. podjazdy na podwórkach oraz placach firmowych z kostki brukowej), czyszczenie nie może mieć negatywnego wpływu na środowisko naturalne, powodując nieoczekiwane ubytki w roślinności posadzonej obok czyszczonej kostki.

Czyszczenie kostki brukowej