P.P.H "TERMAX"

Nazwa: P.P.H "TERMAX" Kraj:
Polska
Miasto: BARTOSZYCE Ulica: Kętrzyńska 64 Kod pocztowy: 11-200
Telefon: 692 332 231, 883 365 898 Email: robdys@wp.pl Strona WWW: termaxbhp.pl/
MASTERCARD MAESTRO VISA_ELECTRON VISA DOTPAY

Przelew na rachunek bankowy


Płatność gotówką

Opis

  Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe "TERMAX" obecne na rynku od 1992 roku. Szeroki asortyment oferowanych produktów oraz zdobyte doświadczenie gwarantują, że każdy może zaopatrzyć się w odpowiedni dla siebie produkt z uwzględnieniem specyfiki wykonywanej pracy i zachowaniem komfortu przy wykonywaniu czynności zawodowych.
   Wszystkie oferowane produkty posiadają niezbędne atesty i spełniają normy konieczne do sprzedaży na terenie Kraju i UE.                                       ODZIEŻ OCHRONNA I ROBOCZA
     Odzież ochronna i robocza - informacje ogólne
 

Odzież wykorzystywaną przez każdego pracownika można podzielić na dwie kategorie: odzież robocza oraz odzież ochronna. Jaka jest między nimi różnica?

 

Odzież ochronna musi posiadać odpowiednie certyfikaty zgodnie z normami odpowiednimi dla zagrożenia z którymi pracownik ma do czynienia.

 

Odzież robocza jest używana jako ubranie zastępujące odzież pracownika. Chroni go nie tylko przed zabrudzeniem środkami, które nie są szkodliwe dla zdrowia ale również zapobiega przed przedwczesnym zniszczeniem odzieży własnej. Stosuje się również odzież roboczą w miejscach gdzie wymagana jest bezwzględna czystość produktów itp. Często do odzieży roboczej zaliczane są również ubrania jednorazowe. Ubrania robocze występują również jako odzież charakteryzująca dany zawód (odzież dla służby zdrowia, odzież ogrodnicza czy odzież dla gastronomii).

 

Odzież roboczą stanowią nie tylko pojedyncze elementy garderoby jak np: obuwie ochronne czy rękawice robocze - są to również pełne zestawy przygotoawane specjalnie na potrzeby danej branży. Oferta odzieży roboczej obejmuje m.in: bluzy, kamizelki, koszule, kombinezony, fartuchy, spodnie, bielizna, koszulki, obuwie, rękawice, czapki, kaski, okulary, maski i wiele innych. W zależności od tego w jakich warunkach odzież robocza ma być użytkowana istnieje możliwość wyboru odzieży ocieplanej i nieocieplanej.

 

Ze względu na materiały wykonania odzieży roboczej możemy podzielić je na trzy grupy:

 

•Bawełna (drelich) - materiał naturalny, idealnie przepuszczający powietrze. Odzież bawełniana występuje - w zależności od konieczengo zastosowania - w różnych gramaturach. Jest to tkanina bardzo często stosowana do produkcji ubrań roboczych.

 

•Bawełna z domieszką - najczęściej są to domieszki poliestrowe oraz poliamidowe. Są to tkaniny "nowej generacji", które charakteryzują się o wiele większą w porównaniu do czystej bawełny odpornością na mechaniczne uszkodzenia. Są to tkaniny łatwe w utrzymaniu oraz doskonale nadają się tam, gdzie mamy do czynienia z drobnymi zanieczyszczeniami i brudami. Jest to odzież doskonale nadająca się do użytkowania w miejscach wilgotnych - są wodoodporne oraz olejoodporne.

 

•Inne tkaniny - polar, flanela, stylon oraz w przypadku odzieży jednorazowej - polipropylen

 

Odzież ochronna może zastępować lub tylko okrywać właśną odzież pracownika. Odzież ochronna robocza chroni pracownika przed zagrożeniem z jakim ma do czynienia w codziennej pracy. Jest to odzież stosowana w sytuacji bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia przy kontakcie z substancjami lub materiałami niebezpiecznymi. Odzież ochronna robocza może być odporna na: zagrożenia biologiczne, mechanicze, środki chemiczne, prąd, wilgoć, ogień czy chociażby warunki atmosferyczne. Ubrania stosowane jako odzież ochronna powinny posiadać certyfikat potwierdzający spełnienie normy odpowiadającej każdemu z zagrożeń.

 

 

 

Odzież ochronną możemy podzielić na:

 

•odzież ostrzegawcza

 

•odzież chroniąca przed promieniowaniem

 

•odzież przeznaczona do stosowania przy zagrożeniach wybuchem

 

•odzież ochraniającą przed środkami chemicznymi

 

•odzież chroniącą przed czynnikami biologicznymi

 

•odzież chroniącą przed uszkodzeniami mechanicznymi

 

•odzież chroniąca przed niska i wysoką temperaturą

 

•odzież chroniąca przed porażeniem prądem

 

•odzież odporną na warunki atmosferyczne

 

Oferowana przez nasz sklep internetowy odzież robocza BHP to produkty wysokiej jakości w przystępnych cenach.

 

Czym kierować się podczas wyboru odzieży roboczej

 

Odzież robocza BHP i odzież ochronna to bardzo ważny element wyposażenia każdego pracownika fizycznego lub mającego kontakt z materiałami czy substancjami niebezpiecznymi dla zdrowia. Każda hurtownia BHP posiada w swojej ofercie wiele ubrań roboczych, ale czym kierować się podczas jej wyboru?

 

Odzież ochronna robocza BHP taka jak np: rękawice, kurtki, obuwie ochronne, spodnie i inne, powinny przede wszystkim być wytrzymałe w miejscu, w którym będą użytkowane. Każda branża rządzi się innymi prawami, dlatego odzież ochronna produkowana jest często z przeznaczeniem dla konkretnych zawodów i usług.

 
Podczas wyboru odpowiedniej odzieży roboczej lub ochronnej, musimy odpowiedzieć sobie na jedno bardzo ważne pytanie: gdzie i w jakich warunkach odzież ochronna lub robocza będzie użytkowana oraz jakie części ciała powinna zabezpieczać. Podczas wyboru warto zwrócić również uwagę na materiał z którego wykonana jest odzież ochronna. Odzież bawełniana jest lekka, doskonale oddycha, ale nie nadaje się do prac w miejscach wilgotnych. Ubrania bawełniane z domieszkami sztucznych włókien doskonale nadają się przy "mokrej robocie". Warto zwrócić uwagę również na wykończenia danych ubrań ochronnych. Jakość szwów, wzmocnień, zamków, funkcjonalność (zastosowanie kieszeni czy odpowiednich zaczepów) oraz designem jaki posiada odzież robocza. Sklep 
TERMAXBHP posiada w swojej ofercie bogaty wybór odzieży ochronnej.
 

Dla pracodawców bardzo ważne jest, aby odzież poza funkcjonalnością posiadała elementy takie jak logo swojej firmy czy odpowiedni nadruk. 

Oferujemy wykonywanie nadruków z wybranym logiem różnymi technikami.

 

 

 

 

Jak zaoszczędzić na odzieży roboczej

 

Art. 237 Kodeksu pracy mówi, że każdy pracodawca ma obowiązek dostarczyć pracownikowi bezpłatnie odzież i obuwie ochronne robocze. Pracodawca musi zadbać o odzieć roboczą lub ochronną gdy:

 

•wymagają tego warunki technologiczne,

 

•wymagają tego warunki sanitarne,

 

•wymagają tego przepisy BHP,

 

•gdy odzież własna pracownika może ulec zniszczeniu.

 

W momencie gdy pracownik używa w tych przypadkach własnej odzieży, pracodawca musi wypłacić mu ekwiwalent za odzież roboczą. Sklep internetowy TERMAXBHP posiadaja odzież roboczą BHP w przystępnych cenach.

 

W niektórych przypadkach to pracodawca decyduje o tym, na którym stanowisku pracownicy mogą używać własnej odzieży. Dzieje się tak tylko w momencie gdy nie są to prace na tych stanowiskach przy których istnieje ryzyko skażenia odzieży, kontaktu z materiałami radioaktywnymi, intensywnego zabrudzenia odzieży lub stanowiska związane z bezpośrednią obsługą maszyn.

 

Należy pamiętac o tym, że to pracodawca ustala rodzaj odzieży ochronnej jaki jest wykorzystywany na danym stanowisku. Od niego zależy również czas przez jaki odzież robocza będzie użytkowana. Obuwie ochronne oraz odzież robocza stanowią własnośc pracodawcy.

 

Pracodawca musi zadbać również o to, żeby odzież ochronna była systematycznie prana, naprawiana, odkażana czy odpylana (w zależności od warunków w jakich jest użytkowana). W przypadku gdy pracownik samodzielnie zajmuje się obuwiem roboczym i odzieżą ochronną, pracodawca jest zobowiązany do wypłacenia ekwiwalentu pieniężnego. Nalezy pamiętać o tym, że pracodawca ma prawo nie dopuścić pracownika do pracy gdy ten nie używa odpowiednich środków ochrony indywidualnej (obuwie robocze, odzież ochronna itp) - zgodnie z art. 237 § 1 kodeksu pracy

 

Odzież i obuwie ochronne mające styczność z materiałami radioaktywnymi lub skażonymi nie mogą być czyszczone przez pracownika. Każdy pracodawca ma obowiązek przechowywania takiej odzieży w miejscach do tego przeznaczonych.

 

 

Kontynuuj
P.P.H "TERMAX"
ARTYKUŁY BHP i PPOŻ
Kontakt:
ul. Kętrzyńska 64, 11-200 BARTOSZYCE
tel. 692 332 231;883 365 898
e-mail: robdys@wp.pl;
    Nie znaleziono wyników.
    Nie znaleziono wyników.
    Nie znaleziono wyników.