Cięcie laserem PLEXI, PET, HIPS

odsłony   1653

Cięcie laserem PLEXI, PET, HIPS

Cięcie laserem plexi

Cięcie laserem tworzyw sztucznych jest jedną z kluczowych usług realizowanych przez naszą firmę. Kładziemy duży nacisk na jakość cięcia, które jest zazwyczaj pierwszym etapem w procesie tworzenia produktu. Dla często wymagających klientów i spełnienia wysokich standardów jakości w naszym parku maszynowym znalazły się profesjonalne maszyny cnc. Dysponujemy między innymi laserem o polu roboczym 1200x800 i mocy 100W wyposarzonym w japońskie servonapędy i sterowniki Panasonic które mają niebywałą precezję przy cięciu laserem nawet bardzo małych elementów. Serwonapędy posiadają stały moment obrotowy w zakresie nominalnych obrotów, nie grzeją się i nie gubią kroków, co daje nam możliwość profesjonalnego cięcia dużych ilości w krótkim czasie.  

Wycinanie laserowe tworzyw, poza wysoką jakością krawędzi i dokładnością wymiarowo-kształtową, eliminuje konieczność polerowania krawędzi, jak ma to miejsce w przypadku mechanicznego cięcia, gdzie krawędź jest matowa. Krawędź pleksi cięta laserem jest gładka, błyszcząca i przezroczysta bez konieczności wykonania dodatkowych operacji. 

Dzięki obróbce bezstykowej można wyciąć najdrobniejsze detale, przy jednoczesnym zachowaniu dokładności. Promień wiązki laserowej dzięki małej średnicy umożliwia wykonanie wewnętrznych narożników z promieniem zaokrąglenia bliskim zeru. Cięcie laserem w wielu przypadkach zastąpiło tradycyjne metody obróbki mechanicznej, jak cięcie piłą czy wycinanie ploterem frezującym. Metoda ta sprawdza się szczególnie w przypadku obróbki płyt akrylowych.

Otworowanie płyt akrylowych          

Wycinanie laserem liter 20mm PMMA

Cięcie laserem PLEXI, PET, HIPS