GEORGIA Restauracja Gruzińska

Nazwa: GEORGIA Restauracja Gruzińska Kraj:
Polska
NIP: 1132780030    Sprawdź rejestry   
Miasto: Warszawa Ulica: Grochowska 237 Kod pocztowy: 04-001
MASTERCARD MAESTRO PAY_PAL VISA_ELECTRON VISA WESTERN_UNION

Przelew na rachunek bankowy


Płatność gotówką

Opis

Restauracja Gruzińska na Warszawskim Grochowie funkcjonuje od 2015 r. Przeszliśmy zmianę od małej knajpki do dużej restauracji o powierzchni 230 m2. Posiadamy kameralny, zielony i cichy ogródek położony z dala od zgiełku ulicy, który działa w ciepłe dni oraz dużą drewnianą salę dla większych rezerwacji

 

O nas

Restauracja Georgia to wszystko co najlepsze z ciepłej Gruzji w naszej ukochanej zimnej Warszawie. Mianowicie: słońce zakorkowane w butelkach wina, hojność, doprawiona aromatycznymi ziołami i pikantnymi sosami oraz oczywiście serdeczna gościnność, rozlewana ciepłym światłem we wszystkich trzech salach restauracji. Wszystko to od dawna stało się niezmiennymi symbolami Gruzji.

W menu znajdziecie wszystko, czego dusza zapragnie: jasne jaskrawe adżapsandali, tradycyjne szaszłyki z jagnięciny, pachnącą zupę lobio, chaczapuri z każdego regionu Gruzji … Każde danie to delikatny kompromis pomiędzy starymi gruzińskimi przepisami a nowoczesną tradycją kulinarną Warszawy.

A dla tych, którzy lubią przyjmować gości, funkcjonuje u nas catering na terenie całego miasta. Dostarczymy wszystko co najbardziej lubicie na świąteczną ucztę lub skromną kolację we dwoje. W Georgii mile widziani są również młodzi goście. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy kącik dla dzieci oraz duże wewnętrzne podwórko, w którym można bawić się przez cały dzień, podczas gdy rodzice są zajęci posiłkiem.

Karta win

Nie sposób wyobrazić sobie gruzińskiego winiarstwa bez Kachetii, regionu położonego we wschodniej części kraju, w którym produkuje się 70% gruzińskich win. Gruzińskie winiarstwo jest wyjątkowe. Przecież dziś w Gruzji można spróbować win dokładnie takich samych jak 8000 lat temu. Kluczem do sukcesu takich win jest praca winiarza nad samym qvevri – glinianym naczyniem, które jest ręcznie tworzone przez garncarzy i zakopywane w ziemi, aby służyć jako kolebka wina. Tym, którzy są przyzwyczajeni do europejskiego stylu, wino uprawiane w qvevri z pewnością wyda się niezwykłym. W końcu nasyca się miąższem i grzebieniami, uzyskując zapierający dech w piersiach bukiet, który nie jest charakterystyczny dla żadnych innych win. Odpowiednio wykonane wina qvevri mają dobry potencjał starzenia, ale można je od razu wypić.

Kolejny interesujący fakt

Gruzini w ogóle nie dodają cukru do wina. Khvanchkara, Usakhelauri i Kindzmarauli to naturalne wina półsłodkie bez dodatku cukru. A jednak główną odmianą w Kachetii jest czerwony Saperavi. Nie wiadomo dokładnie, gdzie urodził się Saperavi. Naukowcy ustalili tylko, że ta odmiana jest bezpośrednim potomkiem dzikiej winorośli i przodkiem wielu uprawianych przez ludzkość odmian. Saperavi ma co najmniej kilka tysięcy lat, a już wtedy był uprawiany na terenie współczesnej Gruzji. Odmiana ta jest z powodzeniem uprawiana także w Azerbejdżanie, Uzbekistanie, gdzie wytwarza się z niej wzmocnione wina deserowe, w Mołdawii, Ukrainie i Rosji. Jednak, mimo to najlepsze wina Saperavi powstają w Gruzji.

 

Adres

ul. Grochowska 237/4
04-001 Warszawa

tel: 798 377 733

E-mail

nagrochowie@gmail.com

 
Godziny otwarcia

Otwarte codziennie 11- 22

    Nie znaleziono wyników.
    Nie znaleziono wyników.
    Nie znaleziono wyników.