gitarownia.pl

Nazwa: gitarownia.pl Kraj:
Polska
Województwo: łódzkie Miasto: Zduńska Wola Ulica: Dojazd 27 Kod pocztowy: 98-220
MASTERCARD MAESTRO PAY_PAL VISA_ELECTRON VISA WESTERN_UNION

Opis

O FIRMIE

Witam, nazywam się Dariusz Atłas i jestem właścicielem sklepu muzycznego gitarownia.pl z siedzibą w Zduńskiej Woli usytuowanego przy ulicy Dojazd 27.

Historia

Sklep muzyczny istnieje od 02.01.1995 roku. Jest wynikiem mojego poszukiwania miejsca w życiu, zamiłowania do gry na gitarze i muzyki, dalekim od realizowania biznesowych planów.

Bardzo skromne środki, którymi wówczas dysponowałem, wystarczyły na zakup kilku instrumentów i niezbędnych akcesoriów oraz na wynajem, odnowienie oraz wyposażenie lokalu mieszczącego na piętrze budynku usytuowanego na jednej z bocznych ulic miasta.

Początki istnienia sklepu to ogromna praca i zaangażowanie. Owocem szybkiego rozwoju sklepu i jak sądzę przede wszystkim świetnego kontaktu z Klientami była przeprowadzka (w połowie roku 1997) do znacznie większego lokalu mieszczącego się w Miejskim Domu Kultury a usytuowanego w centrum miasta przy ulicy Łaskiej 12.

To nowy etap funkcjonowania sklepu wzbogaconego nie tylko o lepszą ekspozycję i zwiększoną sprzedaż instrumentów ale rowniż zaistnienie w sensie dosłownym w miejskim Centrum Kultury. Firma w tym czasie poszerzyła usługi o obsługę techniczną imprez plenerowych. Na sprzęcie nagłośnieniowym, oświetleniowym i scenie bedących w dyspozycji sklepu odbyło się setki imprez w całym kraju a wystapiła na nich plejada polskich gwiazd estrady.

Prawdziwy przełom nastąpił w roku 2001 - zakup i przeprowadzka do piętrowego pawilonu handlowego umiejscowionego w centrum miasta pozwoliła skupić się już tylko na celu najważniejszym - jak najlepszej obsłudze klienta.

W roku 2004 zupełnie przypadkowo rozpoczyna się sprzedaż na portalu aukcyjnym Allegro, nowe medium jakim jest internet otworzył zupełnie nowe możliwości i pozwolił dotrzeć do dużej grupy Klientow. Dodam - zadowolonej grupy Klientow, nick focus-daro (połączenie pierwotnej nazwy sklepu FOCUS i imienia Dariusz) stał się znany wielu muzykom w kraju.

Tak jak w sklepie stacjonarnym, zaangażowanie i podmiotowe a nie przedmiotowe traktowanie Klienta aukcyjnego, szybko przerodziło się w sukces i wyznaczanie nowych trendów sprzedaży.

W roku 2007 nowym wyzwaniem i jednocześnie dostosowaniem do wymogów 21 wieku staje się stworzenie własnego sklepu internetowego. Po przetestowaniu kilku (dodam - nie zawsze udanych) aplikacji w roku 2009 rozpoczęły się prace nad sklepem, który mam nadzieję stanie się jednym z wiodących w branży.

Od maja 2011 roku działamy w nowo zakupionym budynku przy ulicy Dojazd 27 w Zduńskiej Woli. Prawie 200 m2 powierzchni ekspozycyjnej pozwala nam na jeszcze lepszą prezentację oferowanych produktów, pełniejszą ich prezentację, szybszą obsługę i dalszy rozwój firmy. Obszerny parking umożliwia bezproblemowy podjazd pod "drzwi sklepu" zarówno Klientom lokalnym jak i tym z Państwa, którzy by nas odwiedzić decydują się na pokonanie dziesiątek a nawet setek kilometrów, często z dużych miast w których funkcjonuje nierzadko nie jeden ale nawet kilka sklepów muzycznych. Szczególnie nas to cieszy bo świadczy o tym, że konkurujemy ofertą i ceną z najwiąkszymi w tej branży ale wygrywamy jakością obsługi i wiedzą. Ogromne zaplecze pozwala na wykonywanie jeszcze lepszych zdjęć, nagrań próbek MP3 jak i filmów prezentujących sprzęt muzyczny. Nie pozostaje nic innego jak zaprosić Was do osobistych odwiedzin czy to w sklepie stacjonarnym, sklepie internetowym lub serwisach aukcyjnych.

Dzień teraźniejszy

Celem, niezmiennie tak jak w chwili otwarcia sklepu, jest satysfakcja Was - Klientów i sprostanie Waszym oczekiwaniom. To czy i jak cel jest realizowany oceńcie Państwo sami.

Przez lata sprzedaży udało się stworzyć i oddać do Państwa dyspozycji znaczną kolekcję instrumentów. W sklepie znajduje się kilkaset gitar, dziesiątki innych instrumentów i niezbędnych każdemu muzykowi akcesoriów. Kupić można również, nagłośnienie i oświetlenie zarówno estradowe jak i dyskotekowe.

Konsekwentnie realizowanym planem jest sprzedaż tylko i wyłącznie detaliczna, dokładne selekcjonowanie instrumentów i sprawdzanie ich jeszcze przed zakupem. Dzięki temu trudno znaleźć w sklepie instrument, który jest nim tylko z nazwy. Nie ma również konieczności "pozbycia się" za wszelką cenę, często tragicznej jakości, instrumentów pochodzących z własnego importu jakimi zalany został nasz kraj. Czas zweryfikuje tych "importerów", których stać tylko na zakup i rozprowadzanie towaru o najniższej jakości.

Być może z powrotem powrócą do centrów targowych i na bazary sprzedawać chińskie podkoszulki...

Przyszłość - oby różowa

Najbliższe plany bezpośrednio związane są ze stworzeniem takiego sklepu internetowego, który zachęci Państwa nie tylko do zakupów ale również do zwykłych odwiedzin jak ma to miejsce w sklepie stacjonarnym. By zobaczyć i poczytać o nowościach, zasięgnąć rady lub podzielić się swoją opinią o produkcie. Stali jak i nowi Klienci już mogą zostać zaskoczeni świetnym systemem rabatowym, programem lojalnościowym i innymi formami gratyfikacji, które mamy do zaoferowania.

Planem na nieco dalszą przyszłość jest dosyć rewolucyjna zmiana w sprzedaży i obsłudze Klientów sklepu stacjonarnego, która również im pozwoli korzystać ze wszelkich dobrodziejstw programu lojalnościowego.

Załoga

Niewiele celów udałoby się osiągnąć gdyby nie wsparcie ludzi na których wiedzy i doświadczeniu mogę polegać zarówno ja jak i Klienci sklepu.

W sklepie stacjonarnym, internetowym, portalu aukcyjnym odpowiadają na Państwa pytania, czuwają nad realizacją zamowień i pozostają do Państwa dyspozycji:

Joanna Atłas "Jadzia" - osoba odpowiedzialna za skompletowanie Państwa zamówień, ich właściwe zabezpieczenie i wysyłkę. Zajmuje się również sprzedażą ratalną oraz kontroluje Wasze wpłaty.

Dominika Graf - fakturzystka, opiekuje się działem wydawnictw muzycznych i wykonuje wiele przydatnych operacji w programach obsługujących sklep. Jest z nami najkrócej ale dziś trudno wyobrazić sobie sprawne funkcjonowanie bez jej udziału.

Tomasz Cyranowicz "Cyran" - świetny basista (grał lub gra z: Krystyną ProńkoJustyną MajkowskąTosteerJemmaja11 String Duo) odpowiedzialny za kontakt z Klientami, kontakty handlowe, zamówienia towaru.

Dariusz Wawrzyniak "Młody" - nasz "gitarzysta-selekcjoner" (NieBoNieJustyna Majkowska, Erato, Drużyna Wawrzyna) to w większości przez jego ręce przechodzą instrumenty zanim zostaną kupione i zanim zostaną wysłane. Poszukiwacz "pereł" potrafiący "wyłowić" spośród wielu, naprawdę brzmiące instrumenty jak i bezlitośnie skrytykować te, które nie spełniają oczekiwań. Obdarzony rzadką cechą szczerej oceny sprzedawanego towaru, każdy Klient przed, w trakcie jak i po zakupie może liczyć na jego radę i wsparcie.

Dariusz Atłas "Focus" - piszący te słowa, kontynuuję od 18 lat swą pasję jaką jest dla mnie prowadzenie sklepu muzycznego, zapraszam Państwa w jego progi, może skromne ale zbudowane na solidnych fundamentach na które składa się uczciwość i wieloletnie doświadczenie. Z przyjemnością odpowiem w miarę swej wiedzy i umiejętności na wszelkie Państwa pytania.

Mam nadzieję, że wspólnie z Państwem napiszemy dalszą część tej historii...

Mamy wiele planów i o ich realizacji z pewnością będziemy Państwa informować.

    Nie znaleziono wyników.
    Nie znaleziono wyników.