Klimatyzacja, klimatyzatory Wrocław

polubienia   0
   
odsłony   239
  • Klimatyzacja

Montaż klimatyzacji

nie jest najtańszą usługą. W jej koszt poza samą pracą pracownika wchodzą także inne czynniki, takie jak chociażby: przygotowanie montażu, materiały montażowe, zużycie specjalistycznych narzędzi, podłączenie instalacji elektrycznej, zamontowanie pomiędzy jednostkami instalacji freonowej, wytworzenie próżni, montaż grawitacyjnego odprowadzania skroplin, sprawdzenie poprawności działania i szczelności instalacji chłodniczej no i oczywiście sam klimatyzator. Do tego mogą dojść koszty związane z architekturą budynku, w którym urządzenia są montowane, np. kucie ścian, ponadstandardowe przewierty , dodatkowo pompka skroplin do jednostki wewnętrznej itd.
Klient jak wiadomo, zawsze dąży do tego, aby kupić jak najtaniej. W Internecie znaleźć można wiele porad, jak samemu zamontować klimatyzator. Są jednak sytuacje, gdy oszczędność może się okazać pozorna. Tak jest właśnie przy montażu klimatyzatorów. Żaden poradnik nie podpowie bowiem, iż będą do tego potrzebne fachowe narzędzia stanowiące spory wydatek. Nie weźmie też pod uwagę faktu, że wpuszczany w instalację czynnik chłodniczy jest substancją kontrolowaną i używanie go regulują odpowiednie przepisy . W wielu przypadkach wymagane jest świadectwo kwalifikacji czyli dokument, potrzebny przy montażu, serwisowaniu i oczyszczaniu klimatyzacji. Ponadto w ”dobrych radach” możemy nie spotkać się z faktem, iż nawet w przypadku, gdy urządzenie zostało zakupione legalnie, producent nie obejmie go gwarancją, jeżeli montaż nie zostanie przeprowadzony przez osoby posiadające stosowne uprawnienia. Zlecając wycenę montażu klimatyzatorów warto zwrócić się zatem do renomowanej firmy, która zatrudnia odpowiednio wykwalifikowanych pracowników.


 

Jeżeli jednak staliśmy się posiadaczami urządzenia i chcielibyśmy, aby ktoś, kto zna się na fachu jedynie je zamontował, musimy się liczyć z wyższym kosztem niż w przypadku zakupu urządzenia z montażem. Ma na to wpływ kilka czynników:
1. Stawka VAT. Usługa montażu wraz z dostarczeniem urządzeń może zostać objęta obniżoną stawką podatku vat czyli 8% a nie 23%jak przy sprzedaży, na czym klient wyraźnie zyskuje
2. Koszt materiałów, dojazdów i pracy wzrasta, jeżeli klient zamawia samą usługę (np. zleceniobiorca musi zapewnić dodatkowy osprzęt, jeżeli nie ma go zapewnionego u dostawcy klimatyzatora)
3. Gwarancja, kupując klimatyzator wraz z montażem klient otrzymuje na całość gwarancję, tj. zarówno na urządzenie, jak i sam montaż, u tego samego sprzedawcy. W przypadku awarii właściciel nie musi się martwić tym, czy winę za niesprawne działanie ponosi instalator, czy jest to wada urządzenia. Jeżeli natomiast firma we Wrocławiu montująca klimatyzator bierze odpowiedzialność za usługę montażu, ponosi także ryzyko napraw gwarancyjnych. Niewiadomego pochodzenia sprzęt może bowiem posiadać usterki. Natomiast trzeba je będzie zdiagnozować i potwierdzić bądź wykluczyć przyczyny techniczne lub błędy ludzkie.

Wszystkie powyższe czynniki powodują, iż koszt samej usługi zamontowania klimatyzacji będzie wyższy, niż w przypadku zamówienia w jednej firmie urządzeń z montażem. Pozorne oszczędności mogą okazać się bardzo odczuwalne w finansowych skutkach, gdy klimatyzator nie objęty gwarancją będzie wymagał naprawy. Koszt części i dodatkowa usługa naprawy mogą przewyższyć początkowe oszczędności.

Tak było do tej pory, lecz od roku 2018 wszyscy dystrybutorzy mają zakaz sprzedaży zestawów klimatyzatorów we Wrocławiu i całej UE typu split dla osób nie posiadających świadectwa kwalifikacji i świadectwa z UDT, mogą jedynie sprzedawać tzw. klimatyzatory typu monoblok.
NTS-Energy specjalizuje się w doborze, wycenie, dostawie oraz montażu urządzeń klimatyzacyjnych w województwie dolnośląskim. Dzięki dużemu doświadczeniu możemy zaproponować swoim klientom kompleksowe usługi, obejmując je wieloletnią gwarancją. Ponadto jako renomowany dystrybutor wielu wiodących marek mamy możliwość zaoferowania atrakcyjnych rabatów dla swoich klientów, dzięki czemu nie tracąc pewności, czasu i zaangażowania mogą oszczędzić spore kwoty. Wszystkich zainteresowanych współpracą zapraszamy do naszej siedziby w Psarach koło Wrocławia.

Na co dzień montujemy pompy ciepła powietrzne i gruntowe oraz VRF-y. Montaż klimatyzatorów w dolnośląskim to jak kawa po śniadaniu.

Klimatyzacja, klimatyzatory Wrocław