MALPRO - MECHANICZNE NAKŁADANIE GŁADZI

odsłony   191

MALPRO - MECHANICZNE NAKŁADANIE GŁADZI

 

Prace wykończeniowe zazwyczaj są traktowane z należytą pieczą i szczególną dbałością o szczegóły, ponieważ raz wymodelowane ściany czy sufity będą służyć przez długi czas.

Do prac tego typu można zaliczyć nakładanie gładzi gipsowych maszynowo, montowanie podwieszanych sufitów, docieplanie poddaszy, malowanie natryskowe, montaż paneli i wiele innych czynności. Niektóre z nich wykonywane są ręcznie, inne przy użyciu odpowiednich narzędzi.

Gładzie maszynowe - opinie, zalety i wady
Gładzie maszynowe wzbudzają coraz większe zainteresowanie odbiorców, ponieważ metoda ich nakładania jest szybka, precyzyjna i o wiele bardziej estetyczna. Czynnik ekonomiczny również ma tu swój udział – możliwość oszczędności zużytego produktu sięga nawet 30%. Nakładanie gładzi metodą mechaniczną jest bardzo efektywne przy dużych powierzchniach ścian lub sufitów odbywa się bez pozostawiania smug, nadmiernego odpadu materiału od ścian, a także – naniesiona gładź ma dużo równiejszą powierzchnię niż przy użyciu tradycyjnych narzędzi.

Do wykończenia wnętrz warto zatrudnić fachowców z dużym doświadczeniem, szczególnie, wtedy gdy chcemy zastosować gładzie maszynowe, ponieważ jest to metoda wymagająca dużej precyzji i profesjonalnego podejścia.

Gładź gipsowa - rodzaje, ceny, sposoby kładzenia szpachli gipsowej
Staramy się, by klienci doceniali nasze zaangażowanie i wyrażali swoje zadowolenie polecając naszą firmę innym.

 

GŁADZIE GIPSOWE MAŁOPOLSKA I ŚLĄSK

Gładz szpachlowa - nadaj powierzchni szlachetny wygląd

Gładzie gipsowe są bardzo często stosowanym materiałem do dekoracyjnego wyrównywania powierzchni. Stosuje się je zarówno na ściany jak i sufity. Odpowiednio gruba warstwa gładzi gipsowej (2-3 mm) pozwala na wyrównanie chropowatej powierzchni tynków (cementowych, cementowo wapiennych). Dzięki zastosowaniu gładzi gipsowej struktura ściany staje się bardzo gładka i biała.

Ręczne a mechaniczne kładzenie gładzi - metody aplikacji | Gładzie i masy  szpachlowe, Acryl Putz

Gdzie stosować gładzie:

Gładzie stosuje się zarówno podczas remontu, renowacji tynków jak i w przypadku nowych ścian.W zależności o rodzaju gładzi można stosować ją wewnątrz i na zewnątrz budynku. Często wykorzystuje się je w pokojach, sypialniach, pokojach dziennych itp. Gładzie gipsowe z uwagi na małą wytrzymałość rzadziej stosuje się w korytarzach czy szlakach komunikacyjnych. Materiał ten w kontakcie ze zbyt wilgotnym powietrzem może się odkształcać i tracić wytrzymałość dlatego nie powinno się go stosować w pralniach czy łazienkach.

Maszynowe szlifowanie gładzi - krok po kroku | Gładzie i masy szpachlowe,  Acryl Putz

Rodzaje gładzi:

  • Gładzie gipsowe- produkuje się je z niezwykle drobno zmielonego gipsu (naturalnego lub syntetycznego). Gładzie z gipsu syntetycznego są wytrzymalsze zaś te z gipsu naturalnego są bielsze. Gładzie gipsowe (w zależności od specyfikacji producenta) nakłada się jednowarstwowo lub kilkakrotnie, niektóre rodzaje nadają się do końcowego wygładzania na mokro (co eliminuje dokuczliwe pylenie)

  • Gładzie wapienne – spoiwem w tego rodzaju gładzi jest wapno, można nanosić ręcznie lub maszynowo. Warstwa gładzi nie przekracza 5mm

  • Gładzie cementowe lub cementowo- wapienne – spoiwem jest cement. Produkuje się je w postaci suchej mieszanki. Są znacznie wytrzymalsze od gładzi gipsowych ale struktura powierzchni jest mniej gładka i wręcz szara. Tego rodzaju gładź nadaje się do pomieszczeń o dużej wilgotności powietrza lub na zewnątrz budynku, nie wymagają szlifowania, nakłada się dwie lub trzy warstwy. Gładź cementową, cementowo wapienną można nakładać maszynowo lub ręcznie. Grubość po nałożeniu około 2mm.

  • Gładzie polimerowe- w zależności od specyfikacji producenta można spotkać gładzie polimerowe w postaci suchej mieszanki lub gotowego produktu przygotowanego do nakładania (w plastikowych wiaderkach). Gładzie polimerowe charakteryzują się znacznie większą elastycznością (stosuje się je na podłoża „trudne” – np. narażone na delikatne ruchy konstrukcji lub wpływ temperatury. Powierzchnia wymaga szlifowania, można ja nanosić maszynowo lub ręcznie. Grubość po nałożeniu około 2-3mm

Porównanie 23 gładzi i szpachli | Budujemy Dom

 

W ofercie naszej firymy znajdą Państwo:

  • Wykonywanie gładzi gipsowych

  • Szlifowanie gładzi gipsowych

  • Obróbka otworów drzwiowych i okiennych

  • Montaż drzwi wewnetrznych

  • Montaż parapetów wewnętrznych

  • Montaż i demontaz ościeżnicy

  • Skuwanie tynku

  • Wszystkiego rodzaju prace wyburzeniowe

MALPRO - MECHANICZNE NAKŁADANIE GŁADZI