PLATYNOWY

DRP GROUP Przemysław Miśkiewicz i Wspólnicy Spółka Jawna

Nazwa: DRP GROUP Przemysław Miśkiewicz i Wspólnicy Spółka Jawna Kraj:
Polska
NIP: 6292069696    Sprawdź rejestry   
REGON: 273737743    Sprawdź rejestry   
Numer KRS: 0000616277 Æ   Sprawdź rejestry   
Województwo: śląskie Miasto: Dąbrowa Górnicza Ulica: Chemiczna 6 Kod pocztowy: 42-520
Telefon: +48 32 261 31 90 Email: biuro@drp.pl Strona WWW: www.drp.pl

Opis

Firma DRP Group (dawniej Drewnex Recycling Plastics) od ponad 25 lat związana jest z branżą recyklingu oraz przetwórstwa tworzyw sztucznych i chemii. Naszym klientom oferujemy zarówno tworzywa z szerokiej oferty podstawowej, jak i te powstające na indywidualne zamówienie.

W skład Grupy wchodzą trzy dywizje oparte na podstawowych kierunkach działalności: recyklingu, compoundingu oraz laboratorium. Siła i potencjał Grupy tkwi w zdywersyfikowanym zakresie działalności oraz w zróżnicowanych segmentach rynku obsługiwanych przez poszczególne współpracujące firmy produkcyjne, usługowe i handlowe. Produkowane przez nas materiały wykorzystywane są z powodzeniem w wielu gałęziach przemysłu m.in. w motoryzacji, elektrotechnice, branży AGD, przemyśle meblowym, rolnictwie i ogrodnictwie, budownictwie, przemyśle opakowaniowym oraz obuwniczym. 

 

OFERTA

1. Compounding – oferta skierowana do przedsiębiorstw stosujących modyfikowane tworzywa sztuczne:

a) Compoundy – materiały stworzone na pierwotnej matrycy polimerowej. Należą do nich surowce o najwyższej klasie jakościowej pochodzące nie tylko od liczących się na rynku marek, ale również te, które w wyniku walidacji osiągnęły najwyższą optymalną ocenę w stosunku do danych wejściowych projektu. Ta sama zasada doboru i kwalifikacji dotyczy pozostałych składników każdej mieszanki. Gwarantuje to w rezultacie materiał o najlepszych właściwościach.

b) Recompoundy – materiały wykonane w części lub w całości z materiałów pochodzących z recyklingu. Wynikiem połączenia doświadczenia i odpowiedniego doboru składników mieszanki jest produkt o statusie EKO będący perfekcyjnym kompromisem, pomiędzy jakością a ceną. To rozwiązanie coraz częściej poszukiwane i wybierane wśród przetwórców tworzyw sztucznych różnych branż.

c) Produkty specjalne – tworzywa zaprojektowane dokładnie pod indywidualne zamówienia klientów. Oparte są na wytycznych wynikających ze specyfiki przyszłej aplikacji, warunków pracy projektowanego wyrobu i/lub zastrzeżonych recepturach.

 • Opracowywanie receptur i realizacja produkcji na zlecenie – oferujemy wsparcie i pomoc w opracowaniu właściwej formulacji, dobierzemy wszystkie niezbędne składniki i stworzymy indywidualny materiał, który sprawdzi się w każdej aplikacji.

 • Tworzenie zamienników dla dywersyfikacji dostaw – na podstawie przekazanych nam informacji, dzięki wiedzy i doświadczeniu naszego zespołu stworzymy gotowy produkt odpowiadający wymaganiom obecnie stosowanego surowca. Nie tylko wzbogacimy naszych klientów o dodatkowe źródło, podniesiemy płynność dostaw, ale również dołożymy wszelkich starań dla polepszenia ekonomii wyrobu.

d) Linia OMIwłasna, autorska linia produktowa pod zastrzeżoną nazwą OMI. Składają się na nią najwyższej jakości produkty tworzone w oparciu o zaawansowane badania prowadzone w naszym laboratorium.

       Grupa OMI obejmuje takie gatunki tworzyw jak:

 • OMILEN® - Poliolefiny (PP)

 • OMIREN® - Polimery styrenowe (ABS)

 • OMIAMID 6 - Poliamidy (PA6)

 • OMIAMID 6.6 - Poliamidy (PA66)

 • OMILON® - Poliwęglany (PC)

 • OMIDUR® - Poliestry (PBT)

 • OMIFORM® - Polioksymetyleny (POM)

 • OMIBLEND - Blendy polimerowe

e) Tool compounding – usługa outsourcingu polegającą na projektowaniu i przetwarzaniu niestandardowych surowców dla różnych producentów. Usługi compoundingu pozwalają przyszłym przetwórca tych materiałów spełnić zakładane w projekcie standardy jakości i obniżyć koszty związane z produkcją na zamówienie.

Realizacja powierzonych receptur – dostarczając nam surowce i receptury, nasi klienci otrzymają z naszej strony nowoczesne zaplecze techniczne i laboratoryjne, ponad 20-letnią praktykę oraz wiedzę inżynierską. To najsilniejsze strony naszej oferty, dzięki którym jesteśmy w stanie wyprodukować wysokiej jakości termoplastyczne kompozyty polimerowe.

 

2. Recykling – wykorzystanie tworzyw sztucznych w obiegu zamkniętym. Oferta skierowana do zakładów produkcyjnych (wtryskowni) generujących odpady technologiczne z termoplastycznych TS.

a) Odbiór odpadów – rozbudowane zaplecze logistyczne zarówno w zakresie środków transportu jak również opakowań umożliwiających gromadzenie i przechowywanie odpadów pozwalają nam na optymalizację usług związanych z ich odbiorem. W każdym przypadku nasze usługi dostosowane są do indywidualnych potrzeb klientów a dzięki spełnieniu wszystkich wymogów prawnych dajemy gwarancję bezpieczeństwa związanego z przekazaniem odpadów.

Do naszych atutów należą:

 • Dostosowanie działalności do wymogów prawa zarówno krajowego jak i europejskiego;

 • Nowoczesna infrastruktura techniczna i technologiczna, na którą składa się wypracowane w oparciu o wieloletnie doświadczenie know-how, park maszynowy i zaplecze logistyczne;

 • Stabilne, komfortowe i elastyczne warunki współpracy;

 • Dogłębna znajomość branży recyklingu;

 • Doświadczona kadra pracownicza, którą tworzą wykwalifikowani specjaliści w swojej dziedzinie;

 • Zaawansowane zaplecze przetwórcze;

 • Najwyższe standardy w zakresie przerobu odpadów.

b) Wsparcie umożliwiające ponowne wykorzystanie wartości surowców zawartych w odpadach - przemiały i regranulaty.

c) Outsourcing w recyklingu, czyli usługowe zagospodarowanie odpadów:

A. Usługi mielenia:

 • dowolne gabaryty odpadów;

 • stopień rozdrobnienia dopasowany do wymagań jakościowych;

 • duża wydajność produkcyjna.

B. Usługi regranulacji:

 • systemy dozowania gwarantujące mieszaniny o identycznym składzie;

 • możliwość modyfikacji tworzyw wg indywidualnych potrzeb klientów;

 • jakość i parametry potwierdzane wynikami badań laboratoryjnych.

 

3. Usługi badań laboratoryjnych polimerów dla klientów z zewnątrz.

  Nie znaleziono wyników.