PLATYNOWY

TOMFAM - KLIMATYZACJE, POMPY CIEPŁA

Nazwa: TOMFAM - KLIMATYZACJE, POMPY CIEPŁA Kraj:
Polska
NIP: 6191296568    Sprawdź rejestry   
Miasto: Kępno Ulica: Armii Krajowej 56 Kod pocztowy: 63-600
MASTERCARD MAESTRO PAY_PAL VISA_ELECTRON VISA WESTERN_UNION PRZELEWY24 BITCOIN

Przelew na rachunek bankowy

Numer konta bankowego: 67 1140 2004 0000 3002 8291 0521

Płatność gotówką

Opis

Wybierając TOMFAM, wybierasz nie tylko ekspertów w dziedzinie klimatyzacji i pomp ciepła, ale także partnera dbającego o Twój komfort w każdym aspekcie życia, od domu po pojazd.

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach i rozwiązaniach dostosowanych do Twoich potrzeb.

Oferta

Nasi specjaliści zainstalują klimatyzację w Twoim domu, biurze lub innej przestrzeni z zachowaniem najwyższych standardów jakości i wydajności.

Montaż klimatyzacji

Podczas montażu klimatyzacji instalatorzy wykonują :

 • umocowanie jednostki zewnętrznej, powieszenie jednostki wewnętrznej w pomieszczeniu (np. na ścianie).

 • połączenie obu jednostek izolowanymi termicznie rurami chłodniczymi miedzianymi przez wykonany w ścianie otwór, który następnie uszczelnia się.

 • wyprowadzenie skroplin z jednostki wewnętrznej na zewnątrz budynku, do kanalizacji lub rynny

 • podłączenie instalacji elektrycznej zasilająco -sterującej do obu jednostek

 • zamaskowanie rurek freonowych i odprowadzenia skroplin korytami kablowymi.

 • wytworzenie próżni w liniach freonowych, napełnienie czynnikiem chłodniczym.

 • podłączenie zasilania elektrycznego.

 • uruchomienie i regulację

Czy warto montować klimatyzację w domu: 3 za i 3 przeciw

Serwis Klimatyzacji

Dzięki regularnym przeglądom i konserwacji naszych ekspertów, utrzymasz klimatyzację w doskonałej formie przez cały rok.

Pracownicy naszej firmy podejmują się napraw wszelkich rodzajów klimatyzacji. Wykonujemy naprawy gwarancyjne instalacji klimatyzacji oraz naprawy pogwarancyjne innych urządzeń. Dojeżdżamy do Klientów na terenie Kępna i okolic. Duże doświadczenie i dostęp do dokumentacji technicznych umożliwia nam naprawę klimatyzatorów prawie wszystkich producentów. 

Serwis klimatyzacji - przeglądy naprawa i czyszczenie

Jak dobrać klimatyzację?

Prawidłowy dobór urządzeń klimatyzacyjnych jest niezmiernie istotny dla efektywności działania i komfortu użytkownika. Jeśli zamontujemy klimatyzator o zbyt niskiej wydajności możemy nie uzyskać oczekiwanej temperatury.
Klimatyzacja pomieszczenia nie będzie efektywna a jednocześnie pobór energii elektrycznej może być znacznie zawyżony. Klimatyzacja o nadmiernej wydajności spowoduje nieprawidłowe rozprowadzanie powietrza, wahania temperatur w pomieszczeniu i może powodować przeciągi.

Dobierając klimatyzator należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

 • ilość i rozmiar pomieszczeń - w przypadku jednego pomieszczenia stosuje się zwykle klimatyzator typu split , w przypadku kilku pomieszczeń- systemy multisplit, gdzie do jednej jednostki zewnętrznej podłączonych może być kilka jednostek wewnętrznych. Wielkość pomieszczenia ma bezpośredni wpływ na wybór mocy i ilość zastosowanych urządzeń do klimatyzacji.

 • przeznaczenie klimatyzowanych pomieszczeń - inne typy klimatyzatorów stosuje się w biurach, inne w sklepach, sypialniach lub pokojach dziennych.

 • obecność innych urządzeń emitujących ciepło - należy wziąć pod uwagę umieszczone w klimatyzowanym pomieszczeniu urządzenia zasilane energią elektryczną, które część tej energii oddają w postaci ciepła do otoczenia (serwery, komputery, lodówki).

 • jakość izolacji budynku

 • nasłonecznienie, położenie budynku względem stron świata oraz przenikanie światła słonecznego przez okna (istotna jest wielkość okien i to, na jaką stronę są skierowane).

 • ilość osób przebywających zazwyczaj w pomieszczeniu (ważne w przypadku pomieszczeń biurowych i użyteczności publicznej).

 • funkcje klimatyzacji - klimatyzator może tylko chłodzić, albo też wentylować, dogrzewać pomieszczenie lub nawet filtrować powietrze.

 

Nasza ekipa profesjonalistów zainstaluje pompę ciepła w Twoim budynku, umożliwiając wydajne i przyjazne dla środowiska ogrzewanie.

pompy ciepla gliwice

Pompy ciepła cieszą się rosnącym zainteresowaniem klientów inwestujących w nieruchomości mieszkalne – domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej, bliźniaczej i wolnostojące. Ich wybór pozwala na znaczne ograniczenie kosztów ogrzewania nieruchomości, a w połączeniu z fotowoltaiką przekłada się na praktycznie bezkosztową eksploatację.

Jako marka specjalizująca się systemach obróbki powietrza w obiektach mieszkalnych, użytkowych i przemysłowych Klientom oferujemy wysokiej jakości pompy ciepła wraz z montażem. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu.

 

Pompa ciepła – cena w 2023 roku. Ile kosztuje pompa ciepła z montażem? | Oferteo.pl

Pompy ciepła: Oszczędnie, ekologicznie i komfortowo

Pompy ciepła wykorzystują energię z odnawialnych źródeł do ogrzewania powietrza w pomieszczeniach oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Cały proces zachodzi przy ograniczonym zapotrzebowaniu na energię z sieci, dzięki czemu system jest energooszczędny i ekologiczny.

W zależności od lokalizacji nieruchomości możemy polecić pompy ciepła:
-        gruntowe,
-        wodne,
-        powietrzne.

Taki podział wynika z trzech źródeł dolnych, z których nowoczesne pompy ciepła pobierają energię. Wybór pompy ciepła jest bardzo ważny, bo to od niego będzie zależała sprawność instalacji, a co za tym idzie rzeczywisty koszt jej eksploatacji.

 

Gruntowe pompy ciepła

Gruntowe pompy ciepła czerpią energię cieplną z ziemi. W Polsce to jeden z najpopularniejszych wariantów wybieranych przez inwestorów, ponieważ tego typu pompy ciepła sprawdzają się także na obszarach z niskimi średnimi temperaturami dobowymi, na których powietrzne pompy ciepła okazują się nieekonomiczne. Mankamentem pompy gruntowej jest konieczność wykonania wykopów, co wiąże się z wyższymi koszami instalacyjnymi systemu.


Jak działa pompa ciepła gruntowa? - Hymon

Wodne pompy ciepła

Wodne pompy ciepła mogą być wykorzystywane tylko na nielicznych działkach, na których podziemne cieki wodne są na tyle duże, aby można myśleć o ich efektywnym eksploatowaniu. Należy przy tym zwrócić również uwagę na skład wody, który może być niekorzystny dla prawidłowego działania urządzenia. Dlatego też wybór wodnej pompy ciepła powinien być poprzedzony dokładną analizą terenu oraz oceną możliwości efektywnego pozyskiwania energii. Tam, gdzie ich instalacja jest możliwa oferują wysoką sprawność oraz bezawaryjną pracę przez długi okres eksploatacji.
Rodzaje pomp ciepła - pompy gruntowe, powietrzne i wodne - Nowatermia Pompy Ciepła

Powietrzna pompa ciepła

Niski koszt instalacji, wysoka sprawność oraz bezawaryjność powietrznych pomp ciepła sprawia, że cieszą się one największą popularnością wśród właścicieli nieruchomości mieszkalnych. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na efektywną pracę systemu nawet w pozornie niekorzystnych lokalizacjach, gdzie najniższe średnie temperatury dobowe w sezonie zimowym są ujemne. Podstawową zaletą powietrznej pompy ciepła jest możliwość jej instalacji na każdej działce, niezależnie od podziemnych cieków wodnych oraz możliwości wykonania odwiertów pod pompę gruntową.


Pompa ciepła gruntowa czy powietrzna – porównanie parametrów i kosztów - Otwarta Energia

Pompy ciepła z montażem

Specjalizujemy się w projektowaniu i realizacji instalacji pomp ciepła. Montujemy pompy ciepła znanych i cenionych producentów, zapewniając optymalny dobór urządzenia do potrzeb danej nieruchomości. Montujemy pompy ciepła, których zadaniem jest zasilanie domowej instalacji centralnego ogrzewania (ogrzewania podłogowego i niskotemperaturowych grzejników ściennych), jak i pompy ciepła dedykowane do obsługi instalacji C.O. i C.W.U.


Montaż pomp ciepła w praktyce - Szkolenie
Zapewniamy montaż w obiektach nowowznoszonych oraz nieruchomościach modernizowanych. W przypadku tych ostatnich polecamy w szczególności powietrzne pompy ciepła, których montaż jest najmniej inwazyjny i najszybszy.

 

Serwis pomp ciepła Kępno, Wieruszów, wielkopolska

Zapewniamy kompleksową i profesjonalną obsługę Klienta. Nasza współpraca z inwestorem nie kończy się na oddaniu do eksploatacji gotowej instalacji.

Serwis pomp ciepła

Świadczymy usługi serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego wykonanych przez nas instalacji z zastosowaniem pomp ciepła, jak również instalacji wykonanych przez inne firmy monterskie. Wykonujemy regularne przeglądy techniczne, a w razie potrzeby naprawy.

Serwis Pomp Ciepła

Zapewniamy regularne przeglądy, konserwację i naprawy pomp ciepła, aby zachować ich niezawodność i efektywność.

Nasi wykwalifikowani technicy przeprowadzą serwis klimatyzacji w Twoim pojeździe, sprawdzając jej działanie i dokonując ewentualnych napraw.

Auto Klima - Odgrzybianie - Nabijanie klimatyzacji

naprawa klimy
Jesteśmy firmą zajmującą się kompleksową obsługą klientów w zakresie serwisowania klimatyzacji samochodowej. Dzięki wysokim kwalifikacjom i dużemu doświadczeniu naszego personelu jesteśmy w stanie realizować zlecenia w krótkim czasie i z bardzo dużą dokładnością.

Naprawa klimy

Ofertę kierujemy zarówno do klientów indywidualnych, jak również małych i dużych firm zainteresowanych serwisowaniem klimatyzacji we flotach pojazdów, autach służbowych, itp.

W naszej ofercie można znaleźć wiele rodzajów usług, takich jak napełnianie, odgrzybianie i dezynfekcja klimatyzacji samochodowej, dodatkowo sprawdzamy szczelność i w razie potrzeby uszczelniamy klimatyzację oraz jej przewody. Oferujemy też fachową diagnostykę i naprawę kompresorów klimatyzacji montowanej w samochodach. Innymi słowy zakres naszych usług jest bardzo szeroki.

Naprawa klimatyzacji samochodowej [PORADNIK] | Motointegrator

Nabijanie klimatyzacji Kępno i okolice

Nasz zespół profesjonalistów gwarantuje fachową obsługę każdego klienta. Znamy się na praktycznie wszystkich modelach urządzeń klimatyzacyjnych, a dzięki nowoczesnemu sprzętowi wykrycie nawet bardzo małej nieszczelności lub innej usterki nie stanowi dla nas kłopotu. Gwarantujemy dokładną i skuteczną naprawę oraz profesjonalne wykonywanie innych czynności serwisowych w krótkim czasie.

Krótki czas oczekiwania na wykonane zadanie to nie jest jedyna zaleta naszej firmy. Każdy klient może liczyć na uczciwe podejście naszych pracowników do powierzonych im zadań. Dodatkowo zapewniamy przystępne ceny dla każdego.

 

Diagnostyka i Naprawy

Jeśli zauważysz problemy z klimatyzacją w swoim pojeździe, jesteśmy gotowi pomóc w szybkiej diagnostyce i naprawie.

Serwis klimatyzacji samochodowych | Iglocar Jedlnia Letnisko

Klimatyzacja samochodowa to jedno z najważniejszych udogodnień montowanych w naszych samochodach. Pozwala ona przez cały rok cieszyć się optymalną temperaturą we wnętrzu auta, jak również błyskawicznie usunąć osadzającą się na szybach – co przekłada się nie tylko na wygodę podróżowania, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo podróżnych. Niestety, jak większość innych systemów w naszym samochodzie, również klimatyzacja wymaga regularnego serwisowania, aby poprawnie funkcjonować. Zobacz, na jakie usługi możesz liczyć w naszym warsztacie i dlaczego warto postawić właśnie na nas.

Klimatyzacja samochodowa Kępno

Serwis klimatyzacji samochodowej Łódź| Mechanik ACS Łódź

Chociaż dzisiaj nie wyobrażamy sobie użytkowania samochodu bez klimatyzacji, to układ ten jest przyczyną wielu problemów – szczególnie jeśli zaniedbamy czynności serwisowe albo dojdzie do jego uszkodzenia (np. na skutek kolizji czy nieprawidłowo przeprowadzonych napraw przez mechanika). Nietrudno o ubytek czynnika chłodniczego, usterki elektroniki sterującej czy kompresora, ale również zagrzybienie i nieprzyjemne zapachy płynące z kratek nawiewu również nie należą do rzadkości. Rozwiązanie jest tylko jedno – regularne wizyty kontrolne i reagowanie na najdrobniejsze nawet odstępstwa od normy. Dzięki temu można usunąć większość usterek jeszcze zanim przyczynią się do poważniejszych uszkodzeń i np. konieczna będzie wymiana kompresora czy chłodnicy klimatyzatora, choć i takie usługi oczywiście świadczymy.

 

Napełnianie klimatyzacji samochodowej Kępno i okolice

Profesjonalny serwis klimatyzacji w Częstochowie - Autoklima

W każdej klimatyzacji naturalnie następuje ubytek czynnika roboczego, szacowany na około 10-15 procent rocznie. Nietrudno zatem zauważyć, że już po kilku latach spada on do bardzo niskich poziomów, a wraz z nim wydajność całego układu. W pewnym momencie po prostu kompresor nie będzie się włączał, aby nie narażać się na uszkodzenie. Najczęściej wtedy kierowcy przypominają sobie o klimatyzatorach, choć w rzeczywistości znacznie wcześniej mogliby uzupełnić czynnik, aby uniknąć rozczarowań. Gorzej, jeśli Twoja klimatyzacja nie ma zabezpieczenia przed zbyt niskim poziomem czynnika roboczego, co może prowadzić do przyspieszonego zatarcia kompresora. Nabijaniu czynnika roboczego zawsze powinien towarzyszyć pełen serwis klimatyzacji, a już szczególnie wtedy, gdy zauważamy jego przyspieszone ubywanie. Ważnym elementem podczas wymiany czy uzupełniania czynnika jest próżniowe osuszanie układu. W naszym zakładzie profesjonalnie nabijesz swoją klimatyzację – niezależnie od technologii, w jakiej została wykonana ani wykorzystanego czynnika roboczego.

Naprawa klimatyzacji samochodowej

Niestety, nawet pomimo regularnego serwisowania, z czasem może dochodzić do mniejszych i większych awarii w obrębie klimatyzacji. Niektóre można naprawić praktycznie „od ręki” podczas, gdy inne będą wymagały kilkugodzinnej pracy – mowa tu np. o regeneracji kompresora, wymianie sprzęgiełka czy układu sterującego pracą klimatyzacji. Niezależnie jednak od tego, z jakim problemem boryka się Twój samochód, u nas możesz liczyć na kompleksową naprawę. Nie tylko wymienimy czy zregenerujemy uszkodzony podzespół, ale również wykonamy pełne serwisowanie i napełnimy od nowa Twój układ czynnikiem roboczym – abyś mógł cieszyć się przyjemnym chłodem od razu po wyjeździe z naszego serwisu.

Serwis klimatyzacji samochodowej Kozienice - Warsztat Samochodowy w: Kozienice

Kompleksowy serwis klimatyzacji samochodowej

Przyjedź do nas, a Twoja klimatyzacja wróci do fabrycznego stanu. Nawet jeśli zaniedbałeś jej serwisowanie i konieczne okaże się gruntowne odgrzybianie klimatyzacji samochodowej i uzupełnienie czynnika roboczego z wymianą filtrów, jesteśmy w stanie szybko przywrócić ją do życia. W razie konieczności – przeprowadzić naprawę uszkodzonych elementów. Jeśli z kolei okaże się, że konieczna jest większa interwencja, to poinformujemy Cię o tym z odpowiednim wyprzedzeniem – tak, abyś mógł się przygotować na cały dzień bez samochodu (choć oczywiście oferujemy auto zastępcze).

Naszym klientom standardowo oferujemy również ozonowanie klimatyzacji samochodowej, które daje pewność, że wszystkie filtry zostały przeczyszczone, a cały układ jest wolny od bakterii i grzybów, odpowiadających m.in. za nieprzyjemny zapach, ale również z alergie i potencjalne problemy ze zdrowiem.

Serwis klimatyzacji z dojazdem do klienta - mobilny serwis klimatyzacji - mobilny-warsztat.pl | mobilny-warsztat.pl - mobilny warsztat z Nowego Sącza, serwis klimatyzacji z dojazdem do klienta

Oddając swoje auto w nasze ręce, możesz mieć pewność, że powierzasz go doświadczonej ekipie wyposażonej w specjalistyczny sprzęt. Klimatyzacja to delikatny, ale bardzo ważny układ w każdym samochodzie, a bez niej coraz trudniej nam wyobrazić sobie podróżowanie latem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego dokładamy starań, aby już po pierwszej wizycie Twoja klimatyzacja była sprawna i funkcjonalna i pozwalała cieszyć się przyjemnym chłodem, bez znaczenia jaka jest aktualnie pogoda za oknem. Na każdą wykonaną usługę udzielamy pisemnej gwarancji, dając Ci pewność, że klimatyzacja z pewnością nie będzie sprawiała problemów przez dłuższy czas.

Konserwacja

Regularna konserwacja klimatyzacji w pojeździe zapewni jej długą żywotność i wydajność, a my jesteśmy tutaj, aby Ci w tym pomóc.

 

KONTAKT :

TOMFAM - KLIMATYZACJE, POMPY CIEPŁA

TOMFAM - KLIMATYZACJE, POMPY CIEPŁA

ul. Armii Krajowej 56
63-600 Kępno

tel. 574 563 331

e-mail: tomfam.biuro@gmail.com

NASZA STRONA WWW - KLIKNIJ

www.firmbook.eu/montaz-serwis-klimatyzacji-pomp-ciepla-kepno

  Nie znaleziono wyników.
  Nie znaleziono wyników.
  Nie znaleziono wyników.